W ten weekend odbędzie się druga runda serii 4X ProTour. Zawodnicy będą rywalizować na torze w niemieckim Winterbergu, podczas trwającego tam festiwalu iXS Dirt Masters. Dzięki temu na trasie zawodnikom kibicować będą tysiące fanów, którzy przyjechali na festiwal by obejrzeć takie zawody jak 4X ProTour, iXS German DH Cup oraz Bergline Slopestyle, który jest częścią światowej serii FMB World Tour.

Wyścig w Winterbergu zawsze przyciąga ponad 200 zawodników z całego świata, co sprawia, że rywalizacja o podium jest bardzo zacięta. Sama trasa znajduje się w centrum bike parku, jest bardzo szybka i płynna. Jest to zarazem wspaniała trasa, która zapewnia mnóstwo emocji i niespodziewanych rezultatów.

Po pierwszej rundzie, która odbyła się w Szczawnie Zdroju, pierwsze miejsce w kategorii elity mężczyzn zajmuje Tomas Slavik, który zdobył maksymalną ilość punktów. Drugie miejsce zajmuje Michal Prokop, a trzecie Hannes Slavik. Prowadząca trójka to gwarancja emocji, ale jeśli dodamy do tego całe mnóstwo lokalnych niemieckich zawodników, to możemy spodziewać się nie lada emocji na trasie.

Wśród kobiet pierwszą pozycję będzie chciała obronić Dana Elena Schweika, która ma nadzieję na odniesienie drugiego zwycięstwa, tym razem przed własną publicznością. Zagrozić jej będą chciały Katharina Brauer, Tanya Hendrysiak, Julia Lackas oraz nasza rodaczka Natalia Piwowarczyk.

Początek zawodów w niedzielę o 11.30, a bezpośrednia transmisja przeprowadzona zostanie przez bigair.tv.