6-go września w Norymberdze odbyły się zawody Red Bull District Ride. Najlepsi zawodnicy, najlepsze triki i wspaniała atmosfera – tak w skrócie można podsumować zawody. 24 zawodników rywalizowało na torze ustawionym pośród zabytkowych budowli miasta Norymbergi, a wokół trasy podczas dwóch dni trwania imprezy zebrało się ponad 84 tysiące widzów! Zmagania finałowe w sobotę przyciągnęły ponad 62.000 osób, którzy podziwiali i dopingowali zawodników, aby pokazali jeszcze więcej. Najlepszym zawodnikiem weekendu okazał się Brandon Semenuk, który pokonał Bretta Rheerder’a oraz Thomasa Genon’a.


Brett Rheeder

Trasa wiodła od zamku do rynku głównego na starym mieście. Pomiędzy klimatycznymi alejkami fani mogli być bardzo blisko swoich idoli, dopingować ich i stać ledwie kilka metrów od toru, na którym rywalizowali zawodnicy. Szaleństwo rozpoczęło się od 8-metrowego dropa z murów zamku, by następnie przejść w brukowane alejki gdzie zostały ustawione kolejne przeszkody. Najbardziej unikalną przeszkodą była tym razem otwarta pętla w GoPro Upside Down District. Trzecia sekcja Amarok Foura Pack Distrcit, to z kolei linia dirtów, która wiodła do streetowej sekcji w Pick Up! Street Cannon District, gdzie zawodnicy musieli pokazać naprawdę solidny zestaw ulicznych sztuczek. Na samym końcu ustawiona została strefa Big Air, gdzie zawodnicy mieli do pokonania 15-metrową hopę, a rozpęd był poprowadzony z czwartego piętra biura burmistrza. Prędkość najazdu sięgała 60km/h!


Brandon Semenuk

Podczas porannych kwalifikacji z 24 zawodników wyłoniono 12 najlepszych, którzy awansowali do ścisłego finału. Jednak walka rozegrała się pomiędzy Kanadyjczykami – Brettem Rheeder’em oraz Brandonem Semenuk’iem. Atmosfera była podniosła, kibice dopingowali obu, ale ostatecznie Brett zrobił mały błąd na początku trasy i dzięki temu Semenuk mógł cieszyć się ze zwycięstwa zaledwie o 0.84pkt. Ten 23-letni Kanadyjczyk rozpoczął swój przejazd od backflip one foot can, by zakończyć pierwszy dystrykt wykonując 540 barspin. Następnie flip-whip oraz backflip na open loop’ie w drugiej sekcji. Oppo-double tailwhip, 720 barspin – to triki w trzeciej sekcji. W czwartym dystrykcie wartym zapamiętania będzie z pewnością 360 x-up z przeszkody nazwanej street cannon. Na sam koniec mogliśmy podziwiać backflip barspin to one-foot can na największej hopie, która ustawiona została na samym środku głównego rynku. Ostatecznie wynik 92.87 zapewnił mu zwycięstwo i mnóstwo punktów w rankingu FMB World Tour.


Szymon Godziek

Brett Rheeder zaimponował sędziom swoim corked 720, natomiast Belg Thomas Genon pokazał imponujący flatspin invert na ostatniej hopie. Natomiast dzień wcześniej podczas Best Trick’a triumfował Szymon Godziek, który zadziwił sędziów i świat idealnym backflip tsunami.

Brandon Semenuk: „Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Zebrało się tu mnóstwo kibiców, a Red Bull District Ride jest zupełnie wyjątkową imprezą. Naprawdę bardzo się cieszę, że udało mi się zrobić idealny przejazd.”

Dzięki zwycięstwu w Norymberdze, Brandon Semenuk wskoczył na pierwsze miejsce w rankingu FMB World Tour, spychając Anthony’ego Messere na drugei miejsce.

Pełne wyniki:
1. Brandon Semenuk, 92.87
2. Brett Rheeder, 92.04
3. Thomas Genon, 86.58
4. Anthony Messere, 80.86
5. Szymon Godziek, 78.75
6. Sam Reynolds, 77.98
7. Louis Reboul,77.88
8. Nicholi Rogatkin, 75.83
9. Carson Storch, 75.21
10. Yannick Granieri, 73.79
11. Tomas Lemoine, 62.62
12. Logan Peat, 0