Dnia 27 kwietnia w Wiśle na górze Stożek odbyły się najważniejsze z dotychczasowych wydarzeń w kolarstwie zjazdowym w Polsce – Diverse Downhill Contest 2014.

ddhc_01_43ride

W zawodach wzięło udział ponad trzystu zawodników i zawodniczek z 12 krajów Europy. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, piękna pogoda w dniu zawodów, trudna ciekawa trasa, niesamowity doping kibiców jakiego jeszcze zawodnicy na polskich trasach nie doświadczyli – to wszystko złożyło się na najlepsze zawody downhill’owe jakie do tej pory miały miejsce w Polsce. Na trasie bezkonkurencyjny zarówno w kwalifikacjach jak i finałach okazał się Sławek Łukasik (NS Bikes FroPro) z Wieliczki. Polak stanął na najwyższym stopniu podium z bardzo dużą przewagą czasową, bo aż 7.1 sekund, pokonując całą trasę w 2:06.777 min. Wyprzedził tym samym swoich rywali, którzy uplasowali się odpowiednio na kolejnych pozycjach:

2. Cepelak Jan (CZE) Krabcycles Trek 2:13.886

3. Knapec Martic (SVK) CTM racing team 2:15.022

4. Baranek Rastislav (SVK) Life4Ride 2:15.674

5. Gruber Manuel (AUT) Radon Factory Dh 2:15.765

6. Michał Śliwa (POL) LKS ISKRA Głogoczów Miasto Myś 2:17.010

Z dobrej strony zaprezentowali się też inni Polacy – 2-gi w kategorii Junior był Kamil Gładysz z Sanoka (SDT Syndrome Racing), a także startujący pierwszy w rok w kategorii Elita Wojtek Czermak (KS Aquila MTBA), który uplasował się na 12 pozycji.

ddhc_02_43ride

„Czuję się szczęśliwy, nie spodziewałem się wygranej na tle tak silnej konkurencji. To motywuje mnie do dalszych treningów i udziału w imprezach podobnej rangi. Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania, zarówno sama organizacja jak i imponujący wygląd trasy były adekwatne do najwyższej rangi wydarzenia spotykając się z uznaniem wśród elity zagranicznych gości. Dopisali również licznie zgromadzeni kibice, którzy aktywnie dopingowali nas na każdym odcinku trasy.” –powiedział Sławek Łukasik, zwycięzca zawodów.

ddhc_03_43ride 

Najlepsze wyniki w pozostałych kategoriach:

Hobby Hardtail

  1. Frącala Michał (POL) 2:47.884

Hobby Junior

  1. Macura Sebastian (POL) 2:38.693

Hobby Full

  1. Platek Lukas (SVK)  2:27.209

Masters I

  1. Stencel Rostislav (CZE) 2:28.215

Master II

  1. Cobb John (GBR) 2:38.846

Kobiety

  1. Bartova Jana (CZE) 2:48.636

Junior

  1. Lebl Martin (CZE) 2:19.182 

 Tomek Gagat – Sportainment, organizator zawodów Diverse Downhill Contest informuje: „Jesteśmy dumni, że zwycięzcą rundy Pucharu Europy w Wiśle został nasz faworyt – Sławek Łukasik, który wykazał się niezwykłym talentem i ogromną determinacją w drodze do zwycięstwa. Wszyscy zawodnicy na bardzo trudnej wiślańskiej trasie pokazali nam klasę i niesamowite umiejętności jazdy na rowerze, a kibice z Polski
i zagranicy poprzez ogromny doping zbudowali wspaniałą atmosferę, którą wszyscy zapamiętamy na długo. Cieszy nas również fakt, iż Komisarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej Cypryjczyk Evagelos Diamentides ocenił wysoko zawody w Wiśle co otwiera nam drogę do organizacji prestiżowych imprez w kolejnych latach.” 
 

„Podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się swoją pomocą do końcowego efektu naszej ciężkiej pracy. Czujemy się spełnieni! Mamy nadzieję, że Was nie zawiedliśmy i widzimy się za rok w jeszcze większym gronie!” – dodaje.

ddhc_05_43ride ddhc_06_43ride ddhc_07_43ride

Kolejna edycja zawodów Diverse Downhill Contest to Mistrzostwa Polski w Międzybrodziu-Żywieckim na górze Żar 19-20 lipca 2014 r.

Gratulujemy Sławkowi wygranej!

 

Oficjalna strona: http://www.downhillcup.eu/

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl