Diverse – marka odzieżowa znana ze swego zamiłowania do sportów ekstremalnych wraca do gry z projektem Diverse Extreme Team.  Projekt skierowany jest do miłośników Freestylu  i extremy i obejmie swoim działaniem  m.in. najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl zawodów w zjeździe na rowerach – Diverse Downhill Contest.

Cykl imprez  w nadchodzącym roku szykuje szereg zmian – mottem na najbliższy sezon jest  przesłanie „jakość, nie ilość”.  W edycji 2014 odbędą się jedynie…. i aż dwa zjazdy – jeden w Wiśle oraz  jeden w Międzybrodziu Bialskim na górze Żar. Organizatorzy podkreślają iż zależy im aby specyfikacja  tras zawodów w 2014 roku była na najwyższym  poziomie.  „Wieloletnie doświadczenie oraz starty na wielu zawodach doprowadziły nas do momentu kiedy musimy zrobić poważny krok do przodu ze sceną Downhillową w Polsce !” ….. –  mówią  organizator Tomasz Gagat oraz twórca tras Arek Perin, znany z hardcorowego podejścia do sportów ekstremalnych.

divers2

Bardzo ważnym faktem do odnotowania jest otwarcie się  imprezy Diverse Downhill Contest „ na świat”. Zawody inaugurujące sezon [Wisła – 27.04.2014r] uzyskały bardzo wysoki statut UCI C1  przyznawany  przez Międzynarodową Unię Kolarską [to najwyższy statut imprezy zjazdowej jaki kiedykolwiek odbył się w Polsce] .  Oznacza to, iż  w Wiśle zawodnicy wielu narodowości rywalizować będą o punkty do Międzynarodowego Challeng`u, a także najwyższe jak do tej pory nagrody finansowe w Polsce w wysokości  15 000 pln w gotówce !

divers3

„Mamy coraz więcej młodych utalentowanych zawodników, najlepszych przykładem jest Sławek Łukasik, który w minionym sezonie wprawiał w osłupienie zagranicznych komentatorów wygrywając jedną z edycji Pucharu Europy we Włoszech. Zależy nam, aby takie osoby jak Sławek mogły jak najczęściej rywalizować wśród mocnej, międzynarodowej obsadzie zawodników. Liczymy także na to, iż jego wysokie wyniki sportowe w połączeniu z wysokiej klasy imprezą podkreślą i ugruntują obecność polskiej sceny na arenie międzynarodowej. Nasze siły skierujemy także  na odpowiednią oprawę medialną na jaką zasługują zawody tak wysokiej rangi. ” – powiedział organizator Tomasz Gagat

Szykuje się niesamowity, pełen emocji i pozytywnej energii sezon rowerowy pod egidą Diverse Downhill Contest. Wkrótce kolejne porcje informacji !

Historia zawodów Downhill Contest:

Historia zawodów Downhill Contest sięga 2006 roku kiedy to powstała idea organizacji zawodów „przez zawodników, dla zawodników”. Niewielkie imprezy z roku na rok cieszyły się większą popularnością wśród Riderów a także fanów, którzy licznie zaczęli kibicować zmaganiom rowerzystów. Zawody początkowo uzyskały status imprez zaliczanych do Pucharu Polski, Mistrzostw Polski aż w 2011 roku po raz pierwszy otrzymały międzynarodowy status C2. Udział w nich wzięło blisko 400-stu zawodników z 13 krajów !  Kolejne lata – 2012 i 2013 to brak międzynarodowych zawodów w Polsce, dlatego z nieodpartą radością czekamy na sezon 2014, który zapowiada się znakomicie.

 divers1

Śledźcie newsy także na oficjalny profilu  https://www.facebook.com/diversedownhillcontest

Stay tuned !