Za nami pierwsza w sezonie 2014 edycja Enduro Trophy. Tym razem naszych zawodników gościły władze Gmin Czernichów i Porąbki a bazę zawodów ponownie stanowił Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Neptun”. Przed zawodnikom stała trudna technicznie i bardzo wymagająca kondycyjnie trasa. Dzięki władzom PKL lekką tylko pomocą była możliwość 2-krotnego wyjazdu zawodników kolejką na Górę Żar, z czego zawodnicy bardzo chętnie korzystali.

Zmagania zaczęły się przy stadionie w Porąbce, następnie zawodnicy udali się czerwonym szlakiem na górę Żar gdzie czekał na nich pierwszy Odcinek Specjalny czyli kultowa trasa A-Line – jak się można było spodziewać trasa ta padła łupem Arka Perina, który pokonał ten odcinek w czasie zaledwie 3 minut i 2 sekund.

Teraz zawodnicy bez wysiłku mogli podjechać kolejką na Żar skąd ruszył 2 Odcinek Specjalny miejscami idący po starej trasie rowerowej – nic dziwnego więc że można było na tym odcinku spotkać kilkanaście starych band, które bardzo przypadły zawodnikom do gustu.

Przyszła kolej na 3 Odcinek Specjalny, który był wizytówką tej edycji a mianowicie Szlak Papieski wiodący z Hrobaczej Łąki do Kóz – początkowo trasa biegła podobnie jak w zeszłym roku oddzielając swoim poziomem trudności chłopców od mężczyzn by następnie zmienić swój charakter w przyjemne interwałowe single prowadzące raz w górę a raz w dół aż do samej mety.

4 Odcinek Specjalny wszystkich zaskoczył swoim zróżnicowaniem: górna cześć szybka i przyjemna, środkowa ciaśniejsza i kręta oraz dolna część wąska, interwałowa i trudniejsza technicznie z wąskim singlem przed metą.

Wieczorem, w bazie zawodów mieszczącej się w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji „Neptun” odbyło się tradycyjne losowanie nagród oraz wręczenie statuetek. Nie było niespodzianką, że zawody wygrał Arek Perin a pierwsze podium teamowe wprowadzone do zawodów w tym roku padło łupem teamu Horizon Bikes – zaraz za Arkiem, Jarem, Jeżykiem i Siokimem uplasowała się ekipa z Trzymetrypuchu.pl Sady Team oraz po raz pierwszy tak licznie prezentowana ekipa z BikeBoardu.

Po zawodach na zawodników czekały 2 koncerty na żywo – zagrały rockowe kapele „Cronica” i kultowa „Załoga Andrzeja” z Jaworzna – dziękujemy.

Skrócone wyniki zawodów:

Kobiety:
1. Marta Bosy
2. Paulina Karpiel

Hardtail:
1. Marcin Mikoś
2. Jan Radzki
3. Michal Nowaczkiewicz

Masters:
1. Tomasz Gołąbek
2. Miłosz Kędracki
3. Zbigniew Olejak

Enduro:
1. Arkadiusz Perin
2. Jakub Jarosz
3. Patryk Kalinowski

Team:
1. Horizon Bikes
2. Trzymetrypuchu.pl Sady Team
3. BikeBoard

Pełne wyniki pierwszej rundy Enduro Trophy 2014: kliknij tutaj

Kolejna edycja Enduro Trophy już 31. maja w Wiśle. Nie może Was tam zabraknąć – ZAPRASZAMY!