Po 2 latach przerwy wracamy do Gminy Stronie Śląskie na stoki Czarnej Góry! Gorąco zapraszamy bo warto tu przyjechać i zmierzyć się z tymi trasami. Przygotowaliśmy sporo zmian, bo praktycznie poza jednym Odcinkiem Specjalnym trasa jest zupełnie nowa a stary dobry OS granicznym zielonym szlakiem z Małego Śnieżnika nie jest już klasyfikowany jako interwał/trawers bo jak wiecie w tym roku odeszliśmy od formuły dzielącej OS’y na podjazdy i zjazdy – odcinek ten będzie więc wchodził w skład generalki zawodów a że będzie on ciężki kondycyjnie to wystarczy spojrzeć jakie czasy uzyskiwali na nich zawodnicy w latach poprzednich. Na pozostałych Odcinkach Specjalnych również będziecie potrzebować sporo sił i dużo skilla – tylko to zapewni wykręcenie dobrych czasów.

PROGRAM ZAWODÓW:
Piątek:

 • zapisy w Biurze Zawodów w godzinach 20.00-22.00 w Pensjonacie „Kosówka” (Sienna 8c, Stronie Śląskie, 100 m od wyciągu na Czarną Górę).

Sobota:

 • zapisy w Biurze Zawodów w godzinach 07.30-9.00 przy Karczmie Czarna Góra (Sienna 11, Stronie Śląskie, przy wyciągu na Czarną Górę),
 • sprawdzanie numerów startowych i kart chipowych, plombowanie ram, amortyzatorów przednich i tylnych oraz kół przez Obsługę Zawodów i Sędziów od godz. 08.00,
 • odprawa zawodników godz. 09.00,
 • uroczysty start zawodów godz. 09.15,
 • limit czasowy OS1: 10.45 – 12.00,
 • limit czasowy OS2: 12.45 – 14.00,
 • limit czasowy OS3: 14.45 – 16.00,
 • limit czasowy OS4: 16.15 – 17.30,
 • kontrola i demontaż plomb dokonywane przez Sędziów 16.15 – 17.30,
 • ogłoszenie wyników i dekoracja najlepszych zawodników ok. godz. 20.00.

OPIS TRASY ZAWODÓW:

Zaczynamy tradycyjnie spod Karczmy i jedziemy szutrówkami w kierunku Czarnej Góry i dalej w kierunku Schroniska Pod Śnieżkiem, po drodze na skrzyżowaniu odbijacie na starą szutrówkę i kierujecie się na Średniaka gdzie po drodze na pewno będziecie podziwiać piękne krajobrazy.przed startem pierwszego OS’u tej edycji: Odcinek Specjalny #1 (limit czasowy 10.45-12.00) – zaczynamy od razu bardzo przyjemnym zjazdem na początku skalno-trawiastym by nagle najechać na stromą ściankę, następnie będziecie mieli trochę pedałowania po płaskim by potem wbić się na czerwony szlak idący przez Kozie Skały.

Teraz kierujecie się do góry na czerwony szlak prowadzący pod Schronisko Pod Śnieżnikiem a następnie niebieskim i dalej zielonym na Mały Śnieżnik gdzie znajdziecie myślimy najbardziej wyczekiwany przez Was-zawodników Odcinek Specjalny tej edycji: Odcinek Specjalny #2 (limit czasowy 12.45-14.00) – jazda granicznym zielonym szlakiem spod Małego Śnieżnika w kierunku Puchacza. Najbardziej wymagający kondycyjnie OS tej edycji i wielu z Was będzie się śnił po nocach. Kto zna ten wie o co chodzi – jest to szlak jedyny w swoim rodzaju i będziecie na nim blisko obcować z krzakami i skałami.

Po drugim OS’ie wracacie do Schroniska Pod Śnieżnikiem, dalej czerwonym szlakiem na skrzyżowanie szutrówek a następnie pod górną stację kolejki na Czarną Górą skąd rozpoczniecie kolejny OS: Odcinek Specjalny #3 (limit czasowy 14.45-16.00) – to nowa Kambodża, bardziej przyjemna niż kiedyś, ale nadal wymagająca, chłopaki z Parku Rowerowego odwalili tam kawał dobrej roboty!

Następnie możecie skorzystać z wyciągu na Czarną Górę (dla zawodników koszt jednego wyjazdu to promocyjne 5 zł) i jak już zejdziecie z kolejki kierujcie się prosto na skały i dalej na szczyt Czarnej Góry pod wieżę obserwacyjną skąd ruszy ostatni juz tej edycji Odcinek Specjalny: Odcinek Specjalny #4 (limit czasowy 16.15-17.30) – zjazd ze szczytu Czarnej Góry spod wieży widokowej czerwonym szlakiem po pięknym skalnym podłożu na początku, następnie po kamieniach do drogi technicznej stanowiącej łącznik szutrowy a następnie wbijacie się na przyjemną nową Pucharówkę DH by pod koniec powalczyć trochę po zarośniętej starej trasie FR i po łące, która doprowadzi Was do mety przy Karczmie.

Będzie nas gościć Karczma i Ośrodek Czarna Góra. I w niej będziecie mogli spożyć posiłek regeneracyjny oraz napić się zimnego napoju.

Serdecznie zapraszamy!