Zawody Enduro World Series porzuciły zmienną pogodę z włoskich Alp i wybrały się na drugą stronę Atlantyku, do Stanów Zjednoczonych, aby rozegrać piątą rundę – Specialized Enduro by Shimano, która odbędzie się w Winter Park w Colorado.

Już w ten weekend rozpocznie się rywalizacja w Winter Park, górskim kurorcie, który umieszczony jest w samym sercu Gór Skalistych, a zarazem jest domem dla największego amerykańskiego bike parku, Trestle. Sama miejscowość znajduje się na wysokości 10.000 stóp nad poziomem morza (~3km n.p.m.), a zawody z pewnością przetestują kondycję uczestników. W końcu przed wejściem na wyciąg będą musieli zmierzyć się z wysokością na jakiej się znajdują. Trzy dni oraz siedem odcinków specjalnych, 350 zawodników na starcie i wszyscy z pewnością pojadą na maksimum swoich możliwości.

Aktualni liderzy klasyfikacji generalnej to Tracy Moseley (Trek Factory Enduro Racing Team) oraz Jared Graves (Yeti/Fox Shox Factory Team). Graves ma jednak tylko 30 punktów przewagi nad drugim Damien’em Oton’em (Devinci/Alltricks.com), który wygrał ostatnią runde w La Thuile. Wśród kobiet walka toczy się głównie pomiędzy Moseley i Anne Caroline Chausson (Ibis), ale trzecia w klasyfikacji Cecile Ravanel (GT/Pulse Session) może skutecznie pogodzić obydwie panie.

Wśród zespołów na prowadzeniu jest Trek Factory Enduro Racing, ale team Rocky Mountain Urge depcze im po piętach. Na trzecim miejscu znajduje się zespół Canyon Factory Enduro, ale ich zawodnik Joe Barnes wciąż wspina się w górę klasyfikacji generalnej i miejsce zespołu z pewnością może ulec poprawie.

Bob Holme, dyrektor zawodów: „Zawodnicy mogą oczekiwać bardzo wymagających odcinków, które sprawdzą ich technikę oraz psychikę. Dodajmy do tego ogromną wysokość, która może oddzielić mężczyzn od chłopców. Wspaniałą rzeczą jest natomiast to, że możemy gościć zawody EWS w największym bike parku USA, co sprawia, że mamy tu wszystko co potrzeba do zorganizowania takiego wyścigu.”

Chris Ball, dyrektor Enduro World Series added: „Jako członek North American Enduro Tour od samego początku powstania, Bob i jego zespół organizujący Colorado Freeride Festival zawsze mocno wspierali i promowali enduro w Północnej Ameryce. Zawsze mi się dobrze współpracowało z ekipą w Winter Park i z pewnością uda nam się popchnąć enduro na jeszcze wyższy poziom. Trasy są bardzo różne i z pewnością sprawią wiele kłopotów zawodnikom, ale w końcu chodzi tu o to, aby wyłonić najlepszego z nich.”

Wszystkie informacje na temat piątej rundy EWS można znaleźć tutaj: enduroworldseries.com/events/ews5-freeride-colorado. Komentarz na żywo, bieżące wyniki oraz wszelkie aktualności podczas trwania zawodów znajdziecie tutaj: enduroworldseries.com/race-feed. Z kolei materiały od Dirt TV znajdą się na oficjalnej stronie: enduroworldseries.com.