Już 18 października w rybnickim parku Wiśniowiec odbędzie się Extreme Day. W jednym dniu, w jednym miejscu Dirt, Four Cross Mountainboard i pokazy na skateparku!

Będzie to największy na Śląsku festiwal sportów ekstremalnych, którego prawdziwą wisienką na torcie będą zawody dirtowe z udziałem najlepszych w Polsce zawodników! Za poziom sportowy zawodów w dircie i pomoc w budowie hopek odpowiada Szymon Godziek, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Oprócz dirtu w Rybniku nie może oczywiście zabraknąć Four Crossu! Aby przyciągnąć jeszcze więcej zawodników i poprawić poziom rywalizacji, uprościliśmy tor, tak aby każdy poradził sobie z nim bez kłopotu. Do tego, prócz kategorii Open i Kobiety, szykujemy kategorię Full, tak aby miłośnicy zjazdu w dół, mogli spróbować sił w bezpośredniej walce! To idealna szansa, żeby na koniec sezonu spróbować czegoś nowego!

Nie zapominamy także o otoczce imprezy! Przez cały dzień dla wszystkich przybyłych widzów grać będą najlepsi DJ`e. Rytmiczne i żywe sety z pewnością rozgrzeją zarówno publiczność i samych zawodników! Do tego na rampach, poręczach i schodach swoje umiejętności zaprezentują rolkarze, deskorolkowcy czy ekipa na hulajnogach! Takiej imprezy jeszcze u nas nie było! Wszystko to dla spragnionych wrażeń mieszkańców Śląska! Zakończenie sezonu, które na długo pozostanie w pamięci!

Każdy może wziąć udział w sportowej rywalizacji! Do udziału mogą przystąpić osoby trenujące mountainboard, fourcross, a także rowerowy dirt freestyle (bmx/mtb). Na najlepszych czekają nagrody o łącznej wartości kilku tysięcy złotych!

Imprezę nakręcają:
ROWEROWY.com
KRKprotection
RMDBike
Dartmoor
Slope
Deskshop.pl
Wildstore.pl
PMSBoard
GoPro
LaserHouse
Restauracja Leśna Perła

Wpisowe na zawody wynosi 20 zł w tym zapewniamy poczęstunek oraz napoje! Możliwość
organizacji noclegów dla zawodników zainteresowanych prosimy o kontakt.

PLAN IMPREZY:
09:00 Rozpoczęcie festiwalu
09:00 10:00 Zapisy w poszczególnych dyscyplinach
10:00 12:00 Rundy zasadnicze FourCross i XBoardercross
12:00 Finaly FourCross4X i Boardercross
12:45 Eliminacje Freestyle Dirt (BMX/MTB)
13:30 Warsztaty z pierwszej pomocy
14:30 Runda zasadnicza Freestyle Mountainboard
15:15 Wielki Finał Freestyle Dirt (BMX/MTB)
16:00 Finały Freestyle Mountaiboard
16:30 Best Trick Dirt (BMX/MTB)
17:00 Ceremonia rozdania nagród i zakończenie imprezy
20:30 After Party w klubie KC

Wydarzenie na facebooku: facebook.com/events

Chcesz wiedzieć co się dzieje na Wiśniowcu? Obserwuj: facebook.com/chrrybnik

Tak było w maju: plus.google.com/photos

A tak wyglądał tegoroczny Extreme Day w Jastrzębiu-Zdroju: