Raz do roku niemieckie miasto Winterberg zamienia się w mekkę rowerzystów. W nadchodzący weekend iXS Dirt Masters Festival odbędzie się już po raz ósmy w historii. Ponad 35.000 widzów, 1800 uczestników i wszyscy szukają najszybszych linii przejazdu, najlepszych skoków, najbardziej eleganckiego whipa czy po prostu szukają dobrego after party. Od zjazdu, przez slopestyle, aż po four cross: od 29-go maja do 1-go czerwca iXS Dirt Masters Festival będzie areną zmagań najlepszych zawodników na trasach Bike Parku Winterberg. Tegoroczna ósma edycja zapowiada się jako największy europejski festiwal rowerowy.

Marzenia o sukcesach i zwycięstwach. Napięcie i skupienie ustępuje miejsca głośnym okrzykom fanów. Wszyscy, uczestnicy i widzowie, doświadczają wspaniałych momentów. Cieszą się wielkimi triumfami i obecnością najbardziej znanych legend freeride’u, które zjeżdżają do „małego Whistler Europy”. Takie gwiazdy jak Richie Schley odwiedzą Winterberg jużpo raz kolejny: „To co Winterberg ma do zaoferowania, wcale nie jest tak daleko od tego, co oferuje Crankworx w Kanadzie.”

Amatorzy będą musieli zmierzyć się na tych samych trasach, co zawodnicy licencjonowani, a najmłodsi uczestnicy poznają gorączkę rywalizacji ramię w ramię z najlepszymi. Taka jest filozofia iXS Dirt Masters. Miks akrobacji na dwóch kołach, trzymających w napięciu wyścigach, koncertach na żywo i ekspozycji najnowszych rowerowych produktów. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w światowej rangi imprezie, a lista startowa pęka w szwach od znanych nazwisk.

Podczas festiwalu odbędą się takie zawody jak: iXS German Downhill Cup, który jest rowerowym odpowiednikiem piłkarskiej Bundesligi; Bike Unit 4X Rumble, który jest częścią europejskiej serii Schwalbe Euro FourCross Series; najlepsi zawodnicy powalczą na dircie podczas konkursu slopestyle i zgarną nagrody pieniężne od TSG za najlepsze triki w kategoriach pro i amator. Z kolei podczas targów rowerowych będzie można zobaczyć najlepsze i najbardziej znane marki oraz ich najnowsze produkty. Na sam koniec, imprezę odwiedzi Red Bull Tour Bus Music Night wraz kalifornijskim zespołem Get Dead, więc after party będzie naprawdę kozackie.

Bezpośrednią transmisję z festiwalu zapewnia bigair.tv, a wszelkich szczegółów dowiecie się z oficjalnej strony dirtmasters-festival.de.

Jako, że festiwal rozpoczął się dzisiaj, odbyły się już pierwsze zawody. Podczas iXS Rookies Cup rywalizowali najmłodsi adepci DH, dla których była to już druga runda Pucharu Rookies DH Cup. Niestety nie startował żaden Polak. Pełne wyniki można znaleźć na stronie ixsdownhillcup.com/en/Results-of-the-iXS-Rookies-Cup.