iXS Rookies Championship 2014 – zapowiedź

Puchar Młodzików iXS w 2014 roku składa się z trzech wyścigów, podobnie zresztą jak w latach ubiegłych. Jednak w tym roku organizatorzy postanowili dodać do kalendarza Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików, które odbędą się w Serfaus-Fiss-Ladis. Seria zawodów skierowana do najmłodszych okazała się ogromnych sukcesem, więc organizatorzy idą za ciosem i dokładają do serii imprezę, która z pewnością będzie miło wspominana przez najmłodszych adeptów DH.

Pierwszy wyścig odbył się w Steinach. Mały kurort narciarski otworzył sezon ścigania się w 2014 roku. Trzy tygodnie później odbył się wyścig, który był częścią festiwalu iXS Dirt Masters w Winterbergu, który zawsze skierowany był głównie do najmłodszych zawodników. Trzecia i zarazem ostatnia runda tegorocznych zmagań odbędzie się w Serfaus-Fiss-Ladis. Miejscowość ta jest już bardzo dobrze znana w rowerowym światku i organizatorzy zdecydowali, że będzie gościć nie tylko trzecią rundę serii iXS Rookies DH Cup, ale także odbędą się tu Międzynarodowe Mistrzostwa, które będą pierwszymi w historii.

W piątek rozpoczną się oficjalne treningi, a w sobotę zaplanowano treningi obowiązkowe oraz wyścig główny. W niedzielę natomiast młodzi zawodnicy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Biorąc pod uwagę wyniki z soboty planowane są następujące kategorie: U13, U15, U17 i U19. W tym roku Mistrzostwa są nowością, ale w kolejnych latach będą bardzo ważną częścią serii, a może i w ciągu tych lat uda się rozwinąć imprezę do kompletnie niezależnych Mistrzostw Świata? Kto wie…

Seria zawodów iXS zawsze skierowana była w kierunku promocji sportu oraz wciągania co raz młodszych zawodników w świat roweru. Naturalnie nowe talenty pojawią się w tym czasie, a organizatorzy mają nadzieję, że uda się je wypromować i w niedługim czasie będą to znane nazwiska na światowej scenie DH.