Już 19-20 lipca w Międzybrodziu Żywieckim odbędą się najważniejsze polskie zawody w zjeździe na rowerach – Diverse Downhill Contest. Zawody na legendarnej Górze Żar odbywają się od 6 lat, lecz w tym roku po raz pierwszy uzyskały statut Mistrzostw Polski, podczas których wyłonione zostaną sylwetki najlepszych w tym roku zawodników w naszym kraju.

W tych dniach oczy wszystkich fanów rowerowych sportów zostaną zwrócone w kierunku Góry Żar, albowiem swój udział potwierdziła czołówka polskiego downhillu. Na liście startowej nie zabraknie aktualnego dwukrotnego Mistrza Polski – Sławka Łukasika (zwycięzcy tegorocznej I edycji Diverse Downhill Contest w Wiśle), będącego głównym pretendentem do zwycięstwa w najmocniejszej kategorii – Elita. Spośród najlepszych zawodników, którzy będą walczyć o to by pokrzyżować szyki Sławkowi wymienić należy Michała Śliwę – zajmującego obecnie pierwsze miejsce w kategorii generalnej Pucharu Polski, Macieja Jodko – wielokrotnego Mistrza Polski, zajmującego drugie miejsce w kategorii generalnej oraz wielu innych utalentowanych zawodników… Już wkrótce przekonamy się jak poradzi sobie w rywalizacji w kategorii Elita zeszłoroczny Mistrz Polski Juniorów – Wojciech Czermak.

W pozostałych kategoriach tytułów bronić będą:
Kobiety – Sonia Skrzypnik
Masters I – Artur Miśkiewicz
Masters II – Grzegorz Góra

O tytuł Mistrza Polski walczyć będą również zawodnicy w kategorii Junior, Hobby Junior, Hobby Hardtail oraz Hobby Full.


Sławek Łukasik

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników specjalnie na zawody Mistrzostw Polski w downhillu utworzona zostanie popularna już w Polsce kategoria Mój Pierwszy Start, która będzie nosiła nazwę „Mój pierwszy start w Mistrzostwach Polski”. Do kategorii tej zapisać może się każdy z zawodników – bez względu na wiek, płeć i rodzaj posiadanego roweru – który nie brał jeszcze udziału w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Przypominamy, że zapisy na zawody potrwają do 16 lipca godz. 24:00, link do zapisów: race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/lista/216/lista_zawodnikow.html.

Organizatorzy wydarzenia przygotowują dla uczestników mnóstwo ciekawych atrakcji. Zapowiada się więc spektakularne widowisko na którym nie może Was zabraknąć!

Góra Żar to miejsce wyjątkowe, z którego rozciąga się przepiękna panorama na krainę jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego. Niezwykłe widoki oraz podziwianie podniebnych akrobacji pobliskiej szkoły szybowcowej i paralotniarskiej to tylko jedne z licznych walorów turystycznych tego obszaru. Wypożyczalnia hulajnóg górskich, zjeżdżalnia pontonowa, park linowy i plac zabaw dla najmłodszych stanowią idealny plan na spędzenie czasu z rodziną na łonie natury.

Po więcej informacji zapraszamy na: Oficjalną stronę: downhillcup.eu. Profil na Facebook’u: facebook.com/downhillcontest. Stronę Organizatora: sportainment.pl.