Na warszawskiej górce kazurce odbyła się impreza „Kazoory Gravity Fest II”, w ramach której miały odbyć się Mistrzostwa Polski 4X (sobota) oraz Polish 4X Open (niedziela). Pogoda niestety pokrzyżowała plany organizatorom i sprawiła, że ściganie musiało zostać przeniesione na niedzielę. W sobotę Warszawę nawiedziły obfite opady deszczu, które postawiły pod znakiem zapytania całą imprezę. Na szczęście niedziela upłynęła przy mocno grzejącym słońcu, a tor z każdą godziną co raz bardziej nadawał się do jazdy.

Mistrzostwa Polski 4X

Wpierw odbyły się Mistrzostwa Polski, które po raz pierwszy odbyły się w Warszawie. Frekwencja niestety nie była duża, zapewne z powodu sobotniej pogody, ale na starcie zjawiły się najbardziej znane polskie nazwiska. W elicie mężczyzn finał został zdominowany przez zawodników MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój: 1. Piotr Paradowski, 2. Robert Kulesza, 3. Gustaw Dądela, 4. Mariusz Jarek. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Piwowarczyk, która w finale pokonała Annę Sojkę, Agnieszkę Gacek oraz Dominikę Wałach. W rywalizacji juniorów zwycięstwo odniósł Marek Trusiewicz, a podium uzupełnili Adam Pulit i Arkadiusz Holewik.

Polish 4X Open

Jako drugie w kolejności odbyły się zawody dla amatorów – Polish 4X Open. Tutaj już rywalizacja przebiegała w znacznie większym gronie – w końcu do startu nie trzeba było mieć licencji. W kategorii open podium wyglądało następująco: 1. Gustaw Dądela, 2. Piotr Paradowski, 3. Robert Kulesza. Wśród kobiet ponownie najszybsza była Natalia Piwowarczyk, a tuż za nią dojechały Karolina Niemierska i Agnieszka Gacek. Juniorzy: 1. Marek Trusiewicz, 2. Adam Pulit, 3. Maksim Rusetzki. Na koniec rywalizacja w kategorii full suspension: 1. Karol Rybiński, 2. Łukasz Kamiński, 3. Mateusz Mioduszewski.


Zdjęcia: LUMIKA Fotografia Sportowa