Już niespełna miesiąc pozostało do najważniejszego i najbardziej prestiżowego wydarzenia downhillowego w Polsce! Ekstremalne międzynarodowe zawody rangi Pucharu Europy UCI C1 Diverse Downhill Contest zostaną rozegrane już 27 kwietnia br. na trudnej i wymagającej trasie zlokalizowanej na górze Stożek w Wiśle.

Ponad 300 zawodników reprezentujących aż dziesięć narodowości potwierdziło już swój udział w rywalizacji o najwyższe trofeum. Duże zainteresowanie i emocje związane z wydarzeniem przejawiają Anglicy, którzy jak wiadomo wywodzą się z najmocniejszej sceny zjazdowej na świecie. Nie zabraknie także najlepszych zawodników z Rosji, Czech, Słowacji czy też Austrii. Sławomir Łukasik – aktualny Mistrz Polski w zjeździe na rowerach, zdobywca Pucharu Polski a także zwycięzca jednej z edycji Pucharu Europy 2013 r. [we Włoskiej miejscowości Pila] zapowiada zaciętą walkę o najwyższy stopień podium!

Zawody Diverse Downhill Constest będą oficjalną inauguracją sezonu downhill’owego w Europie Środkowo-Wschodniej. Wysoki statut zawodów – UCI C1 przyznany Polsce przez Międzynarodową Unię Kolarską po raz pierwszy od 2004 r. gwarantuje wyśmienitą obsadę zawodników starego globu, którzy walczyć będą o pulę nagród w wysokości 15 000 PLN w gotówce. Dla widzów organizatorzy oprócz ekstremalnych emocji przygotowali także atrakcje specjalne!

Zapisy na zawody trwają do 23 kwietnia br. godz. 24:00 lub do wyczerpania miejsc. Link do zapisów: race-timing.pl

Po najświeższe informacje zapraszamy na: facebook.com/downhillcontest

Nie może Was tam zabraknąć!

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT
Więcej informacji na: sportainment.pl