W Mariborze odbyła się pierwsza runda Pucharu Europy DH, a w Polsce miała miejsce druga runda Pucharu Polski w zjeździe. Tym razem zawodnicy rywalizowali w Koninkach. Frekwencja na zawodach delikatnie mówiąc nie dopisała, bo na starcie stawiło się zaledwie 69 zawodników. No, ale jak miała dopisać, jeżeli organizator nie zadbał o absolutnie żadne nagłośnienie i rozreklamowanie imprezy, nie wspominając już o wysłaniu jakichkolwiek informacji do mediów rowerowych?

Wracając do zawodów.. W zawodach wystartowała tylko jedna kobieta – Anna Sojka. W kategorii Masters II było już dwóch zawodników – 1. Krzysztof Gargas, 2. Wojciech Kończyło. W Masters I było już 11 startujących, a najlepszy okazał się Przemysław Wawrzynkiewicz. Kategoria Junior to 7 zawodników, a wśród nich najszybszy Artur Hryszko. Na koniec Elita (21 zawodników), a pierwsza trójka to: 1. Michał Śliwa, 2. Maciej Jodko, 3. Wojciech Czermak.

Pełne wyniki drugiej rundy Pucharu Polski DH w Koninkach:

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem na stronie: Wyniki zawodów – Puchar Polski DH 2014, w którym znajdziecie wszystkie wyniki zawodów oraz aktualną klasyfikację (obecnie czekamy na podanie przez PZKol klasyfikacji po dwóch rundach – cierpliwości). Trzecia runda Pucharu Polski DH odbędzie się już za miesiąc – 14-15 czerwca w Myślenicach.