Po raz kolejny w tym roku odwołano zawody z serii Pucharu Polski. Tym razem ofiarą padła ostatnia runda Pucharu Polski DH w Wierchomli, która miała odbyć się 13-14 września. Zawody miały być również drugą rundą Pucharu Wierchomli DH. Swoją drogą to owa seria nie odbędzie się w tym roku w ogóle, ponieważ pierwsza runda zaplanowana na 9-10 sierpnia także została odwołana. Powodem odwołania imprez są „prace inwestycyjne”. Zobaczymy co czas przyniesie i co faktycznie zmieni się na trasach w Wierchomli.

Na chwilę obecną w kalendarzu zostały już tylko dwie rundy: piąta runda w Międzybrodziu Żywieckim, która jest zarazem Mistrzostwami Polski DH, oraz szósta, która ma się odbyć w Koninkach. W Koninkach miała miejsce w tym roku druga runda i nie cieszyła się zbyt wielkim zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców. Biorąc pod uwagę marną frekwencję podczas drugiej rundy, oraz fakt, że za organizację odpowiadają te same osoby co za odwołaną trzecią rundę w Myślenicach, to sezon ścigania się w tym roku może skończyć się wyjątkowo szybko… ale obym nie wykrakał.

W kwestii przypomnienia wspomnę tylko, że aktualna klasyfikacja generalna oraz wyniki poszczególnych zawodów znajduje się na naszej stronie w dziale: wyniki zawodów – Puchar Polski DH 2014.