W ten weekend w austriackim Leogangu odbywa się festiwal Out of Bounds. Podczas festiwalu odbędą się takie imprezy jak 26TRIX (dirt), czwarta runda Pucharu Świata DH czy Mistrzostwa Świata 4X. Do Leogangu zawitała także nasza ekipa, która będzie na bieżąco relacjonować Wam to, co dzieje się podczas Pucharu Świata DH.

Wiktor Zemanek: Polska ekspedycja na Puchar Świata po wyczerpującej podróży dotarła w końcu na miejsce. Szybko zabezpieczyliśmy obozowisko i po krótkiej drzemce wyruszyliśmy na spacer po trasie. Mimo niezbyt optymistycznych prognoz, inspekcja trasy odbyła się w pełnym słońcu i w całkiem doborowym towarzystwie. Poza polskimi reprezentantami na trasie spotkaliśmy weteranów zjazdu, m.in. Greg Minnaar czy Steve Peat. Obierali konkretne linie i nie specjalnie się tym chwalili, ale swoje udało nam się usłyszeć i miejmy nadzieję, że będzie to miało pozytywny wpływ na występ naszych reprezentantów.

Podczas „course walk” zobaczyliśmy sporo nowości na tasie, ale nie specjalnie nas to zaskoczyło. Trasa w górnej części została gruntownie przebudowana, pojawiły się rock gardeny, których próżno było tu szukać w ubiegłych latach. Trudnymi elementami mogą okazać się otwarte zakręty na trawersach, gdzie wystarczy chwila nieuwagi lub nieodpowiednia prędkość i możemy mieć duże kłopoty z powrotem na trasę.

Resztę dzisiejszego dnia poświęcamy na odpoczynek oglądając treningi przed Mistrzostwami Świata 4X. Jutro kolejny dzień przygody z Pucharem Świata DH, czyli oficjalne treningi. Czekajcie na więcej informacji jutro!