Czwarta runda Pucharu Świata DH zakończona! Tym razem zawodnicy ścigali się na trasach austriackiego bike parku Leogang. Do Austrii pojechała także spora ekipa zawodników z Polski, niestety nie wszyscy mieli możliwość wystartowania w zawodach głównych w niedzielę, ponieważ nie przebrnęli przez kwalifikacje.


Josh Bryceland

Najszybszy wśród mężczyzn okazał się Brytyjczyk Josh Bryceland. Drugie miejsce przypadło reprezentantowi RPA Gregowi Minnaar’owi, a podium uzupełnił Australijczyk Troy Brosnan. Sławek Łukasik zajął 70 miejsce w kwalifikacjach, a w finałach niestety zaliczył glebę i ostatecznie był 77. Pocieszające jest to, że wyścig nie wyszedł także Aaronowi Gwin’owi, który zajął 78 pozycję. Z kolei Wojtek Czermak i Łukasz Wojtas nie przebrnęli kwalifikacji i ostatecznie zajęli 149 i 193 pozycję.


Gleba Sławka Łukasika /fot. Kuba Gzela

Wśród kobiet najlepsza była Brytyjka Manon Carpenter, która wyprzedziła swoją rodaczkę Rachel Atherton oraz Francuzkę Myriam Nicole. Polki nie startowały.


Manon Carpenter

Podium juniorów prezentuje się zaś następująco: Amaury Pierron (Francja), Taylor Vernon (Wlk. Brytania) oraz Luca Shaw (USA). W kwalifikacjach wystartowali również Artur Hryszko oraz Kamil Gładysz, którzy zajęli miejsca 47 oraz 48.

Wyniki kwalifikacji:

Kwalifikacje – kobiety

Kwalifikacje – juniorzy

Kwalifikacje – mężczyźni

Wyniki finałów:

Finały – kobiety

Finały – juniorzy

Finały – mężczyźni

Klasyfikacja generalna po 4 rundach:

Klasyfikacja generalna – kobiety

Klasyfikacja generalna – juniorzy

Klasyfikacja generalna – mężczyźni