Informacje o wielkim powrocie jednej z najciekawszych imprez rowerowych krążyły na twitterze już od jakiegoś czasu. Teraz informacje są już potwierdzone i możemy w końcu ogłosić, że Red Bull District Ride powróci w sezonie 2014! Po raz kolejny areną zmagań będzie centrum niemieckiej Norymbergi.

Do tej pory Red Bull District Ride odbyły się czterokrotnie. W latach 2005, 2006 oraz 2011 miejscem zmagań była Norymberga, a w 2006 roku dodatkowo miała miejsce edycja we włoskim mieście Catania. To właśnie podczas tych zawodów mogliśmy oglądać jeden z pierwszych startów m.in. braci Andreu i Lluisa Lacondeguy, którzy rozpoczynali dopiero swoje profesjonalne kariery.

Podobnie jak w latach poprzednich, za organizację odpowiedzialny jest wiceprezes FMBA Tarek Rasouli: „To wspaniałe uczucie, ogłosić że legenda miejskiego freestyle’u wraca! Gdy w 2005 roku wraz z Aaron’em Chase’em ruszyliśmy z pomysłem takich zawodów, nie spodziewaliśmy się, że obrosną one w legendę. Podczas ostatniej edycji w 2011 roku, finał imprezy oglądało ponad 70.000 ludzi zebranych w centrum Norymbergi. Nawet burmistrz nie może się doczekać zawodów!”

Co tu dalej pisać, czekamy na więcej informacji oraz zapisujemy w kalendarzyku datę 6-go września 2014.


Tak było w 2011 roku..