Znana europejska four cross’owa seria powraca! W tym roku podczas 4X ProTour odbędzie się aż siedem wyścigów podzielonych na dwie kategorie (złote i srebrne) oraz odbędzie się w trzech nowych lokalizacjach. Sezon 2014 zapowiada się jako jeden z najbardziej emocjonujących i najlepszych w historii four crossu.

Dwie kategorie zawodów

W tym sezonie cała seria została podzielona na dwie kategorie zawodów – złote i srebrne. Złote edycje będą głównymi imprezami serii, zorganizowane na trudniejszych torach, a co za tym idzie będzie można zgarnąć więcej punktów. W kategorii srebrnej odbędą się dwie imprezy, które będą częścią festiwali rowerowych, a tory będą znacznie łatwiejsze, gdzie mniej doświadczeni zawodnicy będą mogli sobie poradzić bez większych problemów. W srebrnej kategorii będzie można zdobyć również o połowę mniej punktów.

Miejsca i terminy

Runda 1 (złota) – Szczawno Zdroj – 10 maj
Runda 2 (srebrna) – Winterberg – 31 maj
Runda 3 (złota) – Fort William – 7 czerwiec
Runda 4 (złota) – Val Di Sole – 28 czerwiec
Runda 5 (złota) – Jablonec – 26 lipiec
Runda 6 (srebrna) – Liebstadt – 3 sierpień
Runda 7 (złota) – Pamporovo – 23 sierpień

Transmisje LIVE i skróty wideo

W sezonie 2014 specjalnie dla fanów, którzy nie będą mogli zjawić się na zawodach, przeprowadzone zostaną transmisje na żywo. Aktualnie dogrywane są szczegóły związane z internetowymi transmisjami, ale zdecydowana większość imprez będzie miała transmisję na żywo, a z każdej rundy zostaną zmontowane skróty. O szczegółach dotyczących transmisji poinformujemy wkrótce.

Oficjalna strona serii: 4xprotour.com