Przygotowania do jednej z najbardziej spektakularnych imprez MTB trwają w najlepsze. Impreza Suzuki Nine Knights MTB odbędzie się po raz kolejny we włoskim miasteczku Livigno i trwać będzie przez cały tydzień. Unikalne zawody z najlepszymi zawodnikami na świecie, dodatkowo odbędzie się konkurs Big Air oraz nowość jaką będzie walka zespołowa. Zapowiedź filmowa pokaże Wam namiastkę tego co będzie się działo w gigantycznym zamku i na trasach koło Livigno w dniach 16-21 czerwca 2014.

Livigno, Włochy, 23 maj 2014 – czwarta edycja legendarnej imprezy MTB ciągle wprowadza innowacje i tym razem prezentuje zespołowy konkurs filmowy, który będzie dodatkową konkurencją poza konkursem na najlepsze zdjęcie oraz zawodami Big Air. Każdy z czterech zespołów: Skandynawia, Ameryka Północna, Niemcy-Austria oraz Europa, będzie miał w swoim składzie trzech zawodników, filmowca oraz fotografa. Najlepszy film oraz zdjęcia z całego tygodnia zostaną nagrodzone na specjalnej gali w sobotę 21-go czerwca. Martin Soderstrom, Anton Thelander, Kurt Sorge, Geoff Gulevich, Andi Wittmann, Peter Henke, Antoine Bizet, Yannick Granieri, Szymon Godziek – to tylko część ze wszystkich zawodników, którzy pojawią się na Suzuki Nine Knights MTB 2014. Każdego roku trasy na Mottolino Fun Mountain ewoluują, powiększają się i rozwijają wymagając co raz więcej od zawodników.

„Il Castello” zaczyna się 7 metrowym dropem, który przechodzi w 9 oraz 12 metrową hopę z drewnianymi kickerami. Następnie zaczyna się dłuższa trasa z różnymi powiększonymi przeszkodami. Najlepsze trasy oraz idealne warunki to cel, który przyświecał budowniczym. „VRide to przeszkoda, której nikt wcześniej nie widział. Dwóch riderów może jechać po wallridzie w tym samym czasie. Nie mogę się doczekać zdjęć z tej przeszkody.” – Andi Wittman, designer oraz główny organizator. Jeżeli chcecie się wybrać do Włoch i zobaczyć imprezę na żywo, to główny konkurs odbędzie się 21-go czerwca. Najlepsi zawodnicy i najlepsze trasy, to zawody których zdecydowanie nie chcecie przegapić. Przy okazji przypominamy, że wciąż trwa konkurs filmowy „Wanna be a Knight”, który kończy się 30-go maja. Zwycięzcy będą mieli szansę wygrać zaproszenie do udziału w Suzuki Nine Knights MTB 2014.

Dla wszystkich fanów MTB Suzuki oraz Nine Knights robią konkurs, w którym do wygrania są kamery GoPro Hero 3+ oraz wiele innych nagród. Udział można wziąć tutaj: facebook.com/Suzuki. Wszelkie informacje i zgłoszenia można zobaczyć na stronie: nineknightsmtb.com oraz na profilu facebook: facebook.com/nineknights. Zapraszamy do udziału!