Townhill Bystrzyca Kłodzka przywitał nas słoneczną aurą i frekwencją wyższą niż w ubiegłym roku, Na starcie wstawiło się 75 śmiałków podzielonych na 4 kategorie: kobiety (3), hardtail (25), full (37), masters (10). Cieszy udział dziewcząt, z których każda skakała z postawionych przez – organizatorów – przeszkód.

Trasa została zmodyfikowana w stosunku do ubiegłorocznej o hopę na ul. Kościelną (fot. 1) i dodatkową za Wallem na ul. Przyjaciół (fot.2) oraz mniejszą liczbę odcinków z pedałowaniem – ujęliśmy sugestie zawodników, m. in. Maćka Kucbory.

Budowa trwała od czwartku (fot. 3-4). W sobotę trasa była gotowa na przyjęcie zawodników. Przy jej budowie wielką pomocą wykazali Krzysztof Sternal i Kaja Zamojska (wielkie dzięki). Treningi trwały od godziny 13:00, a o 16:00 rozpoczął się pierwszy mierzony przejazd, który rozpoczęły kobiety, a zamykali mastersi. Odbyły się 3 mierzone, z czego 2 najlepsze były brane do końcowej klasyfikacji. Transport zawodników z mety na start zapewnił po raz 3 ZUK Bystrzyca Kłodzka przekazując nam do dyspozycji kierowcę i ciągnik wraz z przyczepą.

Wśród kobiet najszybsza była, jak w poprzednich edycjach, Kaja Zamojska ze Stronia Śląskiego reprezentująca nasz zaprzyjaźniony team Park Rowerowy Czarna Góra z czasem 1:28:28, druga była Iveta Kolegarova z Sumperku, która po zmianie roweru na fulla straciła do Kai tylko 5:08. Justyna Duda z Borowna była trzecia ze stratą do pierwszej 15:50. Wielkie brawa i czapki z głów.

Sztywniacy okazali się w tej edycji (już 3-ej) najszybsi, ponieważ zwycięzca tej kategorii uzyskał zarazem najlepszy czas przejazdu 35:98, łączny 1:13:03, a był nim Jakub Klein z Gdańska (nagroda dodatkowa 100 zł.) Drugi był Mateusz Zelek ze Świdnicy ustępujący Kubie o 2:74, kolejnym był nasz lokalny matador sceny DH Tomasz Nadarzyński z Krosnowic gorszy od 1-go o 3:69.

Kategoria full to popis Adama Zamoyskiego ze Stronia Śląskiego, którego łączny czas to 1:12:80, drugi był Marcin Mokiejewski z Wrocławia z czasem o 0:68 do Adama i trzeci Damian Kuflowski z Borowna, czas 1:16:02.

W kategorii masters 1-szy był Jarek Zdral ze Strzegomia (1:17:83), 2-gi Zbyszek Michalak z Lublina (1:20:28), 3-i Rafał „Pirat” Sobiesiak z Warszawy (1:22:82). Jeden „starszy pan” startował na rowerze hardtail własnej konstrukcji – Bartosz „Kiełbasa” Jaśkiewicz.

Mieliśmy 2 zawodników z rocznika 2000. Byli nimi lokalesi-hardtailowcy: Łukasz Malej, który w ubiegłym roku zajął przedostatnie miejsce, a w 2014 był 14-ty w kategorii na 23 uczestników z czasem (1:25:45), i Gracjan Lara, nagrodzony kaskiem zjazdowym firmy NAXA (dzięki Włodek).

W tegorocznej edycji nagrody dla zawodników ufundował Bank BGŻ Bystrzyca Kłodzka, firma Simpla, karnety na wyciąg w Siennej Czarna Góra.pl (podziękowania za wieloletnią współpracę dla Arka Kitkowskiego i rozpoczętą z Bartkiem Haczkiewiczem), wymieniona już wyżej Naxa. Zawodników i obsługę nawadniała firma MINERAL – producent wody mineralnej i napoju izotonicznego Izofresh. Upominki dla zawodników otrzymaliśmy od właściciela sklepu patronackiego HUSQVARNA Jacka Handla.

Widzimy się na Townhillu w Kłodzku 06.07.2014 (niedziela), start o godzinie 18:30 z Twierdzy Kłodzkiej (najwyżej położony punkt Kłodzka). Podobnie jak w Bystrzycy Kłodzkiej będą 3 przejazdy mierzone, a dwa brane do końcowej klasyfikacji. Zapisy poprzez naszą stronę Townhill.pl