Sobotnie popołudnie w Monachium nie mogło być lepsze! Zawody Swatch Prime Line podczas Munich Mash przyciągnęły tysiące widzów, którzy mogli zobaczyć jak Brett Rheeder wygrywa drugą rundę zawodów diamentowej serii FMB World Tour. Drugie miejsce zajął Thomas Genon, a trzeci był Nicholi Rogatkin. Zawodnik Swatch Proteam, Sam Pilgrim, miał mnóstwo wsparcia wśród lokalnej publiczności, ale udało mu się zająć tylko 5 miejsce. Najlepszym trikiem imprezy został wybrany natomiast backflip tailwhip ze step downa w wykonaniu Bretta Rheedera. Dzięki temu zwycięstwu Brett powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej FMB World Tour, Nicholi Rogatkin jest drugi, a na trzecim miejscu znajduje się Thomas Genon.

Brett Rheeder claims Swatch Prime Line Munich
Brett Rheeder

Zawody Swatch Prime Line odbyły się po raz drugi i były główną częścią imprezy Munich Mash. Przez ponad tydzień budowniczowie pracowali nad torem i wyszło im to całkiem nieźle. Na trasie można było zobaczyć 12-metrowe hopy! Pogoda była idealna, a wokół trasy zebrało się prawie 40 tysięcy widzów.

Brett Rheeder claims Swatch Prime Line Munich
Thomas Genon

W kwalifikacjach Brett pokazał swoją dominację i awansował do finałów z pierwszego miejsca. Podczas finałów zaliczył kraksę w pierwszym przejeździe, ale w drugim dokonał niemożliwego. Jego przejazd składał się z backflipa z płaskiego dropa, oppo-truck driver na step up, backflip tailwhip na step downie, backflip barspin to tuck no hander oraz frontflip barspin na hopach, tailwhip na step up, oppo-360 na spine, truckdriver ze step downa i 720 cork na ostatniej hopie.

Brett Rheeder:

Jestem na samym szczycie świata i jest to wspaniałe uczucie! Niemieccy fani byli niesamowici i wygrana przed taką publicznością smakuje podwójnie!

Brett Rheeder claims Swatch Prime Line Munich
Nicholi Rogatkin

Belgijska maszyna trików tym razem uzyskała 89.0 pkt, ale nie wystarczyło to, aby pokonać 94.5 pkt Kanadyjczyka. Przejazd Genona składał się z tailwhipa, 360 xup, 360 table, backflip barspin to tuck no hander, cork 720, double tailwhip, 360 tuck no hander, truckdriver x-up oraz tailwhip to tuck no hander na ostatniej hopie.

Z kolei jedno z najgorętszych nazwisk tego sezonu – Nicholi Rogatkin – starał się mocno, ale z wynikiem 87.25 pkt wystarczyło to tylko na trzecie miejsce. Jego przejazd zawierał takie triki jak triple tailwhip, frontflip barspin czy cork 720.

Brett Rheeder claims Swatch Prime Line Munich
Swatch Prime Line 2015 podium

Atmosfera w Parku Olimpijskim w Monachium była wspaniała. Wielkie głośniki nad jeziorkiem puszczały muzykę, a zawodnicy walczyli o punkty na jednym z najlepszych torów slopestyle na świecie. Wszystko to złożyło się na idealną zabawę i z pewnością wszyscy ruszyli w dobrych nastrojach na after party, gdzie kibice świętowali razem z zawodnikami.

Więcej informacji można znaleźć na: swatch.com/primeline