To bardzo ważna wiadomość dla fanów. Od przyszłego roku europejska edycja legendarnego festiwalu Crankworx odbywać się będzie w Les Gets. Kontrakt został podpisany na trzy najbliższe lata i oznacza to sporą zmianę, ponieważ dotychczasowe edycje odbywały się w Les deux Alpes.

Europejski przystanek Crankworx 2016 odbędzie się w Les Gets
Rachel Atherton podczas Crankworx Les deux Alpes 2015

Festiwal Crankworx to ogromne przedsięwzięcie i wielkie wydarzenie dla fanów freestyle’u oraz freeride’u. Ponad 300 zawodników i zespołów, więcej niż setka dziennikarzy oraz ogromne ilości fanów, którzy stawiają się każdego roku w liczbie prawie 20.000, aby dopingować swoich ulubieńców. Impreza trwa przez cały tydzień, a wśród dyscyplin znajdują się downhill, dual slalom oraz slopestyle. Na zwycięzców czekają spore sumy pieniędzy, a całość transmitowana jest przez RedBull TV.

Europejski przystanek Crankworx 2016 odbędzie się w Les Gets
Anthony Messere podczas Crankworx Les deux Alpes 2015

Les deux Alpes odegrało ogromną rolę jako gospodarz Crankworx World Tour przez ostatnie trzy lata, ale obecnie ich kontrakt wygasł i impreza przenosi się do Les Gets. To miejsce nie jest anonimowe, w końcu w przeszłości rozgrywano tu zawody Pucharu Świata DH, ale od tamtej pory minęło trochę czasu. Ostatni raz Les Gets gościło wielką imprezę w 2002 roku, a żeby przygotować się do nadchodzącego Crankworxa, przygotowano budżet przekraczający ćwierć miliona euro. Les Gets jest także lepiej skomunikowane dla fanów, ponieważ dojazd z lotniska w Genewie zajmuje tylko godzinę.

Europejski przystanek Crankworx 2016 odbędzie się w Les Gets
Crankworx Les deux Alpes 2015

Nadchodzący rok w ogóle może być bardzo udany dla Les Gets. Organizatorzy starają się także o organizację wyścigu szosowego Criterium du Dauphiné, a potwierdzona jest także impreza Pass’portes du Soleil MTB i etap Tour de France. Zapowiada się naprawdę udane lato w Les Gets!