biotop

Premiera Inside the Biotop3 to nie tylko pokaz filmu, ale tez wydarzenie towarzyskie skupiające w jednym miejscu (i wyjątkowo nie jest to bike park) miłośników rowerów w szerokim tego słowa znaczeniu. Premierze, która odbyła się 6 lutego w krakowskim kinie Kijów towarzyszyła świetna atmosfera. Dzięki temu jeszcze przed filmem można było poczuć, że osoby, które przyczyniły się do powstania filmu to bardzo zgrana ekipa.

biotop3

„Film potwierdził moje przypuszczenia. Postacie jakie skupiają się wokół tworzenia Biotopu (zarówno miejsca, jak i filmu) to nie tylko świetni riderzy, ale też osoby pragnące tworzyć miejsca, gdzie każdy może poczuć się jak w domu. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji nie skupia się ona na gloryfikowaniu pojedynczych osób, ale pokazuję siłę pracy grupowej o której często współcześnie zapominamy.

Sam film zaskoczył mnie bardzo pozytywnie genialnymi zdjęciami i montażem oraz pomysłem na poprowadzenie fabuły. Dynamika filmu utrzymana na równym poziomie od samego początku do końca sprawia, że produkcja ta nie ma wyraźnie słabszych momentów czy przerostu formy nad treścią, jakie często dostrzegamy w filmach rowerowych.

Oprócz standardowych ujęć z tras DH, jazdy trialowej, freestailowej czy ujęć na quadzie film niósł ze sobą dużą dawkę humoru, artystycznego polotu i pokazywał ogromną kreatywność twórców. Przekaz nie koncentrował się na pokazaniu umiejętności riderów (choć były one niemałe) ale na oddaniu pozytywnego klimatu jaki temu towarzyszy. Mieliśmy okazję oglądać przede wszystkim duszę myślenickiego Biotopu. Przypuszczam, ze każdy z widzów ma teraz ochotę odwiedzić to wyjątkowe miejsce”.  – Ania 

Produkcja filmu: https://www.facebook.com/biotopstudio

Zwiastun filmu (trailer) : https://43ride.com/video/2014/inside-the-biotop-3-zapowiedz/

biotio3_43

zdjęcia z premiery: http://ryszardzaleski.com/