iXS Puchar Ameryki Południowej w downhillu

Po raz pierwszy w historii iXS Pucharu DH, wybierzemy się poza europejski kontynent i wylądujemy w Ameryce Południowej w „La Tierra del Sol”, gdzie wszystko jest inne. Przepiękne ziemie Argentyny i Chile, będą letnią areną zmagań podczas naszych zawodów. Ameryka Południowa ma idealne warunki, aby gościć najwyższej rangi zawody. Infrastruktura kurortów narciarskich, mnóstwo miast turystycznych, a do tego wspaniała latynoska kultura sprawiają, że warto przebyć tyle kilometrów i odwiedzić to miejsce.

Podczas gdy w Europie zima trwa w najlepsze, wielu zawodników szuka nowych miejsc, aby rozpocząć sezon i zacząć zbierać punkty do międzynarodowego rankingu od samego początku roku. Ameryka Południowa w ostatnich latach zaczęła organizować światowe zawody, więc organizatorzy zainteresowali się stworzeniem interesującego kalendarza dla zjazdowców. iXS Puchar Europy DH jest drugą najważniejszą serią na świecie, tuż po Pucharze Świata DH UCI, a przez ponad 10 lat trwania wzięło w nim udział ponad 2000 zawodników z 40 różnych krajów.

Tym samym stworzenie iXS Pucharu DH Ameryki Południowej, było wielkim wyzwaniem, a dodatkowo będzie można zbierać punkty do ogólnego rankingu iXS. Tym samym podróżujący po całym świecie będą mieli kolejny powód, by odwiedzić nowe nieznane miejsca. Bariloche w Argentynie będzie gościć zawodników podczas zawodów Cerro Catedral, na trasie, która zostanie zbudowana specjalnie na te zawody w dniach 23-24 stycznia 2016. Druga runda odbędzie się natomiast w Chile w La Parva, które jest blisko Santiago. Tutaj ścigać się będziemy w dniach 5-6 lutego 2016. Pomiędzy tymi rundami odbędzie się rozpoczęcie sezonu podczas Open Shimano Latam i tym samym czekają nas trzy gorące weekendy ścigania. Podczas wyścigu w Argentynie wymagana będzie licencja UCI, dzięki czemu zdobyte punkty będą liczyły się także w klasyfikacji UCI. Organizatorami obydwu imprez są z kolei Montenbaik LTDA oraz Ride SRL, liderzy w promowaniu MTB w Ameryce Południowej.

Rejestracja właśnie się rozpoczęła. Więcej informacji można znaleźć na stronie: ixsdownhillcup.la

A tu jest krótki film z tegorocznego wyścigu w Bariloche: