REKLAMA

Dość długo trzeba było czekać.. i w sumie oficjalnie dalej czekamy. Dotarliśmy jednak do pana sędziego Jerzego Klinika i dzięki niemu mamy daty i miejsca tegorocznego Pucharu Polski w downhill’u, four cross’ie, enduro oraz bmx racing. Przyjrzymy się zatem jak zapowiada się tegoroczny sezon:

Downhill

W tym roku zaplanowano pięć rund Pucharu Polski DH i o dziwo, zapowiada się, że wszystkie się odbędą. W końcu z kalendarza wypadli organizatorzy mitycznych imprez w Koninkach oraz Myślenicach, a pojawiły się porządne firmy. Niespodzianką jest również pierwsza edycja, która zrywa z tradycją i przenosi się do Międzybrodzia na górę Żar.

Następnie przenosimy się do Ustronia, a potem do Czarnej Góry, która będzie gościć zawodników także podczas ostatniej, piątej rundy. Tegoroczne Mistrzostwa Polski DH, a zarazem runda numer cztery, odbędą się w Kasinie Wielkiej na terenie Antidote Bike Parku. Jak dla nas jest to spore zaskoczenie, ale i zarazem nagroda, za ogromny trud organizatorów Bike Parku, który włożyli w to miejsce. Wg nas jest to obecnie najbardziej perspektywiczne miejsce do jazdy na rowerze górskim w Polsce i mamy nadzieję, że organizacja najważniejszej imprezy sezonu to potwierdzi.

  • 25-26.04 – Puchar Polski DH #1, Diverse Downhill Contest #1 – Międzybrodzie Bialskie, Góra Żar
  • 09-10.05 – Puchar Polski DH #2, Diverse Beskidia Downhill #1 – Ustroń, Palenica
  • 06-07.06 – Puchar Polski DH #3 – Sienna
  • 11-12.07 – Puchar Polski DH #4, Mistrzostwa Polski DH – Kasina Wielka
  • 26-27.09 – Puchar Polski DH #5, Memoriał im. Jędrka Cegielskiego – Sienna

Enduro

Absolutna nowość w kalendarzu! PZKol nie pozostał głuchy na prężnie rozwijające się zawody enduro i tym samym będziemy mogli po raz pierwszy pościgać się w Mistrzostwach Polski Enduro. Co prawda to tylko jedna edycja, ale na początek to i tak wiele. Debiutanckie Mistrzostwa Polski Enduro odbędą się 14-go czerwca, ale na chwilę obecną nie wiemy gdzie. Wiemy tylko, że będą częścią drugiej rundy zawodów Enduro Trophy. Ciekawi jesteśmy jak to wszystko się rozwinie, może w przyszłym roku doczekamy się całego Pucharu Polski Enduro?

  • 14.06 – Mistrzostwa Polski Enduro, Enduro Trophy #2 – miejsce do ustalenia

Four Cross

O tym, że ściganie się czwórkami umiera, wiemy już od kilku dobrych sezonów. Do tej pory jednak PZKol trzymał jeszcze tą dyscyplinę przy życiu organizując choćby jedną czy dwie imprezy rocznie. W tym roku zapowiada się, że nie będzie nawet Mistrzostw Polski 4X. Jednym słowem – kaszana..

BMX Racing

W wyścigach bmx’ów również sytuacja nie napawa optymizmem, a jest to w końcu dyscyplina olimpijska. Torów do BMX Racingu w naszym kraju systematycznie przybywa, ale nie przekłada się to na ilość i jakość imprez. W tym roku zaplanowano cztery rundy w dwóch miastach, z czego dwie są Mistrzostwami Polski. Wpierw pościgamy się rywalizując bark w bark, a później odbędzie się jazda na czas.

  • 09-10.05 – Puchar Polski BMX Racing #1 – Nowa Sól
  • 04-05.07 – Puchar Polski BMX Racing #2, Mistrzostwa Polski BMX Racing – Nowa Sól
  • 22.08 – Puchar Polski BMX Racing #3, Mistrzostwa Polski BMX Racing w jeździe na czas – Jasło
  • 05-06.09 – Puchar Polski BMX Racing #4 – Nowa Sól

Zapraszamy także do zapoznania się z naszym kalendarzem imprez 2015, w którym znajdziecie imprezy rowerowe z całego świata!