Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Enduro zakończone

Arkadiusz Perin, Elżbieta Figura oraz Michał Śliwa zostali pierwszymi w historii naszego kraju Mistrzami Polski Enduro. W ubiegły weekend w Świeradowie-Zdroju rozegrane zostały pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Enduro. Delikatnie mówiąc, nie cieszyły się one zbyt dużym powodzeniem, ale w końcu „pierwsze koty za płoty” i może następne edycje przyciągną już dużo więcej uczestników. Mistrzostwa zostały rozegrane w kategoriach Elita, Masters oraz Kobiety. Poza kategoriami z licencją rozegrano również rywalizację w kategoriach: Elita, Kobiety, Masters oraz Hardtail.

Wśród pań do rywalizacji stanęły trzy zawodniczki, więc jedyną kwestią było odpowiednie ustawienie na podium. Najszybsza okazała się Elżbieta Figura, która pokonała Sonię Skrzypnik oraz Annę Sojkę. W kategorii bez licencji Agnieszka Jurewicz pokonała Kingę Kłaput.

Rywalizacja mastersów to zwycięstwo Michała Śliwy. Drugie miejsce zajął Marcin Motyka, a trzeci był Marcin Małasiewicz. W kategorii masters bez licencji wygrał Tomasz Filinger. W hardtailach triumfował natomiast Robert Haręcki.

Kategoria elita to zwycięstwo Michała Śliwy, który w pokonanym polu zostawił Marcina Motykę oraz Wojciecha Czermaka. W tej kategorii wystartowali jeszcze Aleksander Wieczorkiewicz (4.), Jakub Jarosz (5.) oraz Konrad Porochniak, który nie ukończył zawodów. W kategorii elita bez licencji wygrał Mateusz Baliński.

Mistrzostwa Polski Enduro 2015 Swieradow Zdroj