Trzeci lipcowy weekend był bardzo gorący, ale nie przeszkodziło to zawodnikom stanąć na starcie czwartej rundy Specialized-SRAM Enduro Series, która odbyła się w niemieckim Samerbergu. Po sobotnim prologu w niedzielę na zawodników czekały cztery odcinki specjalne. Ostatecznie na podium stanęli Markus Reiser oraz Monika Büchi.

Specialized-SRAM Enduro Series 2015 #4 - Samerberg
Markus Reiser

Po odebraniu numerów startowych o 10 rano w sobotę, zawodnicy musieli udać się na treningi na trasy, które łącznie miały 28km oraz 1100 metrów przewyższenia. Pomimo bardzo wysokich temperatur, które panują o tej porze w Europie, w nocy mocno popadało, przez co na niektórych odcinkach można było spotkać trochę błota. Jednak z każdą godziną trasy wysychały…

Pierwszy odcinek wiódł po bike parku, przez co zawodnicy musieli szybko dostosowywać się do zmian terenu – mnóstwo korzeni oraz bardzo szybkie odcinki sprawiały niektórym sporo problemów. Drugi etap to bardzo techniczny i najeżony ciasnymi zakrętami pośród korzeni, a odcinek numer trzy zamienił to wszystko w jeden wielki rock garden.

Jeśli chodzi o czwarty etap, to zawodnicy mieli do niego mnóstwo uwag i organizatorzy uznali go za zbyt niebezpieczny dla amatorów, a prosi mieli również spore problemy z ogromnymi prędkościami na tym odcinku. Ostatni piąty odcinek po raz kolejny wymagał ogromnej koncentracji. Zaczynam się od wyschniętych korzeni oraz masy luźnych kamieni, które nie zostawiały wiele miejsca na błąd.

Specialized-SRAM Enduro Series 2015 #4 - Samerberg
Fabian Scholtz

Sobotni prolog pokazał zawodnikom czego mogą się spodziewać na trasach. Odbył się w dolnych rejonach bike parku i był krótkim sprintem po bandach i stolikach. Wygrał go Fabian Scholtz (Focus Trail Team), który z czasem 1:01.820 nie dał szans rywalom. Najszybszą kobietą w prologu była Stephanie Teltscher (Focus), a mastersem Andre Kleindienst (Endura Bergamont Factory Team).

Specialized-SRAM Enduro Series 2015 #4 - Samerberg
Elite men podium

Markus Reiser (Focus Trail Team) wygrał wśród elity mężczyzn i w pokonanym polu zostawił Fabiana Scholtz’a oraz Ludwiga Döhl’a (Cube Action Team). Czwarte i piąte miejsce zajęli Leonhard Putzenlechner (ENVE Composites) oraz Marcel Ridere (RSV Sonthofen). Wśród pań triumfowała Monika Büchi (Schmid Velosport), która dzięki temu zwycięstwu objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Lisa Policzka, a trzecia była Chiara Eberle (Mhw Cube Racing Team).

Specialized-SRAM Enduro Series 2015 #4 - Samerberg
Pro masters podium

Wśród mastersów triumfował Tommy Umbreit (Redheads Team), drugi był Wilfred van de Haterd (Nicolai), a trzeci Andre Kleindienst (Bergamont).

Specialized-SRAM Enduro Series 2015 #4 - Samerberg
Elite women podium

Piąta runda Specialized-SRAM Enduro Series odbędzie się już za dwa tygodnie w austriackim Leogangu.