Suzuki Nine Knights, to freeride’owa impreza, która odbywała się przez cały tydzień we włoskim Livigno. Na sam koniec odbył się dzień zawodów, który miał luźną formę jamu oraz dwie kategorie oceniania. Diego Caverzasi zgarnął zwycięstwo w „sekcji zamkowej”, a nagroda za całą linię przypadła Peterowi Henke. Poza nimi warto wyróżnić Nicholi Rogatkina, który skleił cashrolla na zjazdówce, oraz 18-letniego Adolfa Silvę, który wykonał swojego pierwszego podwójnego backflipa na zjazdówce.

„The Full Line”

Niektórzy zawodnicy postawili na sekcję z Il Castello, ale Henke był jednym z tych, którzy atakowali cały tor, próbował nawet wykonać 720 na step-upie. Jego zwycięski przejazd wyszedł mu dopiero tuż przed końcem sesji i składał się z 360xup drop, double backflip na największej hopie, table top z mini rampy, 360 double barspin, suicide no-hander, 360 flatspin. Były to jego pierwsze zawody po kontuzji i okazało się, że to był idealny powrót. Drugie miejsce zajął Sam Reynolds, a trzeci na całej linii był Sam Pilgrim.

Suzuki Nine Knights 2015 - podsumowanie imprezy

„Sekcja zamkowa” (drop z Il Castello oraz pierwsza hopa)

Diego Caverzasi dopingowany był przez rodzimą publiczność przez cały dzień, aż w końcu udało mu się skleić zwycięskie combo – backflip flat drop oraz backflip barspin to tailwhip na hopie. Diego był jednym z nielicznych zawodników, którzy skakali z największego dropa z zamku. Drugi był Nicholi Rogatkin, który wykonał no handera z dropa oraz prawdopodobnie jedynego na świecie cashroll’a na zjazdówce. Trzeci był Peter Henke, którego część przejazdu z całej linii załapała się do sekcji zamkowej – 360 barspin drop oraz double backflip.

Suzuki Nine Knights 2015 - podsumowanie imprezy

Pomimo tego, że dzień zawodów został przyspieszony z powodu złych prognoz pogodowych, to tegoroczna impreza Suzuki Nine Knights MTB była świadkiem naprawdę konkretnych sztuczek, świetnych sesji oraz przepięknych zachodów słońca.

Suzuki Nine Knights 2015 - podsumowanie imprezy

Sekcja zamkowa

1. Diego Caversazi – backflip flat drop, backflip barspin to tailwhip
2. Nicholi Rogatkin – drop no-hander, cashroll (na zjazdówce!)
3. Peter Henke – drop 360 barspin, double backflip

Suzuki Nine Knights 2015 - podsumowanie imprezy

TOP 3 FULL LINE

1. Peter Henke – drop 360 X-up, double backflip, table top z mini rampy, 360 double barspin na step-down, suicide no-hander, 360 flatspin
2. Sam Reynolds – flip drop, flintstone, suicide no hander na pierwszym hipie, table top na drugim hipie, flip no-hander na step-up, no-foot can can, 360 na ostatni step-up
3. Sam Pilgrim – backflip table top, backflip no-hander z prawego kickera, table top z bandy