Szymon Godziek okazał się najlepszy podczas dziewiątej edycji White Style, która odbyła się w austriackim Leogangu. Podium uzupełniło dwóch Brytyjczyków – Matt Jones oraz Daryl Brown. Oprócz ogromnego toru slopestyle zbudowanego w całości ze śniegu, widzowie mogli powalczyć podczas The Big (Shr)ED – Fat Bike Battle. Całość imprezy uzupełnił pokaz fajerwerków, który odbył się późnym wieczorem i przypieczętował udany weekend w Leogangu!

Szymon Godziek Wins White Style 2015
Szymon Godziek

Nasz rodak wykonał idealny przejazd, w którym pokazał bardzo techniczne sztuczki i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo. Przejazd rozpoczął od tailwhipa, następnie backflip barspin, frontflip, truckdriver z boner loga oraz backflip tailwhip na największej hopie kończącej tor.

„Jestem bardzo szczęśliwy! Ostatnio jeździłem sporo na nartach i nie miałem zbyt wiele czasu na trening rowerowy, ale tor siadł mi idealnie i świetnie się bawiłem podczas imprezy. To jest najlepszy start nowego sezonu FMB World Tour o jakim mogłem tylko myśleć!” – Szymon Godziek

Tuż po dekoracji Szymek rozpoczął powrót do Polski, aby świętować zwycięstwo (oraz walentynki) ze swoją narzeczoną.

Po piętach deptał mu natomiast nowy nabytek Red Bulla, Brytyjczyk Matt Jones. Matt zdominował treningi i zakwalifikował się jako pierwszy, ale w finale nie udało mu się utrzymać pierwszego miejsca. 360-ka, 360 tailwhip, backflip tailwhip, truckdriver z boner loga oraz superman backflip wystarczyły na drugie miejsce. Matt był bardzo zadowolony z uzyskanego rezultatu i w nadchodzącym sezonie zapowiada się, że usłyszymy o nim więcej.

Szymon Godziek Wins White Style 2015
Matt Jones

Ubiegłoroczne starty zakończył zwycięstwem w FISE China, a teraz zajął trzecie miejsce. Brytyjczyk Daryl Brown uzupełnił podium White Style 2015. Niestety nie pokazał swojego ulubionego triku – one-hand superman seatgrab, ale pokazał publiczności takie triki jak truckdriver czy backflip tuck no-hand, co wystarczyło na trzecie miejsce.

Najlepsza dziesiątka White Style 2015:
1. Szymon Godziek, Dartmoor – 93.66
2. Matt Jones, Saracen – 92.33
3. Daryl Brown Brown – 81.33
4. Lukas Knopf, ROSE Bikes – 79.66
5. Nico Scholze – 77.00
6. Jakub Vencl, ROSE Bikes – 64.66
7. Torquato Testa, Beddo Bikes – 46.66
8. Mehdi Gani, Hope – 40.33
9. Eric Walenta – 35.00
10. Adrian Tell, Merida Velo – 15.00

Pomiędzy kwalifikacjami i finałami, widzowie mogli wziąć udział w zabawnym dual slalomie. The Big (Shr)ED – Fat Bike Battle okazało się wielkim sukcesem, a fani pokazali ogromne zaangażowanie w zawody. Z kolei jeden z zawodników biorących udział w White Style 2015 może nie znalazł się na podium, ale i tak miał powody do świętowania. Mehdi Gani obchodził swoje 26-te urodziny, co spotkało się także z odpowiednią reakcją pozostałych zawodników ;).

Szymon Godziek Wins White Style 2015
Daryl Brown

Kornel Grundner, organizator White Style 2015: „Przybyło tutaj dwa tysiące ludzi, aby oglądać 20 zawodników z 11 krajów. Było idealnie! Triki, tor, widzowie oraz niesamowity poziom jazdy sprawiły, że wytworzyła się elektryzująca atmosfera i wszyscy byli zadowoleni z jakości imprezy. White Style 2015 było po prostu idealne!”

Szymon Godziek Wins White Style 2015
White Style 2015 podium