Każdy powód jest dobry, żeby przyjechać do Przemyśla. Muzeum fajek i dzwonów, Twierdza Przemyśl, Cuda Wianki i Bike Town Przemyśl 2015! Nie macie co robić w majówkę? To zapraszamy do odwiedzenia Przemyśla w dniach 1-2 maja.

1. W Przemyślu mamy Bike Town Przemyśl

Bike Town Przemyśl 2015 to połączenie najbardziej widowiskowych dyscyplin rowerowych rozgrywanych w centrum zabytkowego miasta! Każdego zainteresuje DOWNTOWN – zjazd rowerowy w centrum miasta, cyrkowe pokazy TRIALu czy taniec breakdance na rowerze, czyli FLATLAND. Za tajemniczo brzmiącymi nazwami kryją się niezapomniane emocje dla każdego, kto odważy się przyjechać na majówkę do Przemyśla i z wrażenia przetrze oczy. Wisienką na torcie są zawody DIRT, wieczorne skoki rowerowe na tle zabytkowych kamienic, które będą sportowym zakończeniem Bike Townu.

biketown.pl

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

2. W Przemyślu można zejść do podziemi

Dokładnie pod miejscem, w którym odbędą się zawody Pucharu Świata w Dircie znajdują się przemyskie podziemia, które są częścią pierwotnej zabudowy miasta z czasów średniowiecza. Wąskie korytarze, przestronne piwnice. Ciężko uwierzyć, że początki kamienicy Rynek 1 sięgają XV wieku, a podziemia przemyskiej katedry są jeszcze starsze. Podziemnymi tunelami można przejść 100-metrowm odcinkiem kolektora z XVII wieku, który biegnie pod ulicą Mostową oraz północną częścią Rynku.

visit.przemysl.pl

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

3. W Przemyślu mamy muzeum fajek i dzwonów

Tych, którzy wolą zegarowe wieże od podziemi zachęcamy do odwiedzenia muzeum fajek i dzwonów. Sam widok z wieży byłby wystarczającym powodem, żeby muzeum odwiedzić, gdyby nie to, że kolekcja fajek zapiera dech w piersiach. Fajkarstwo jest rzadkim zawodem, a Przemyśl jest jedynym miejscem w Polsce, w którym tworzy się tradycyjne fajki. Warto także zobaczyć XVII wieczne dzwony i usłyszeć dźwięki towarzyszące ludwisarzom.

muzeum.przemysl.pl/wieza

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

4. W Przemyślu usłyszymy Natalię Przybysz i zatańczymy na Silent Disco

Jeśli dudnienie dzwonów wam nie odpowiada, możecie nałożyć słuchawki i zatańczyć podczas Silent Disco, które już 1 maja na przemyskim rynku! Trzy niezależne brzmienia, trzech DJów, trzy różne klimaty muzyczne. Trzeci wymiar muzycznej rozrywki. W czwarty wymiar, aż pod niebo, przeniesie nas 2 maja Natalia Przybysz, której koncert będzie zwieńczeniem rowerowych zmagań.

5. Centrum Testowe i Pumptrack w Przemyślu

Przy dźwiękach soulowo-funkowych lepiej bawić się, czując satysfakcję po aktywnie spędzonym dniu. Dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił będzie czekało Centrum Testowe, w którym
to pod okiem instruktorów zarówno zupełnie początkujący rowerzyści, jak i ci doświadczeni będą mogli podszkolić swoje umiejętności. Można także wybrać się na przejażdżkę specjalnie przygotowanymi trasami: od spacerowych (asfalt, szuter), przez cross country (lekka jazda terenowa), aż po trasę zjazdową (downhill). Także na rowerowym placu zabaw – pumptracku, będzie można bawić się jeżdżąc rowerem bez pedałowania.

6. W Przemyślu mamy dworzec kolejowy, który wygląda jak pałac

Nie zważając na środek lokomocji, którym przyjechaliście do Przemyśla powinniście odwiedzić dworzec kolejowy. To wcale nie zgrywa, w Przemyślu mamy dworzec kolejowy, który wygląda jak pałac. Wybudowany w 1860 roku dworzec zachwyca malowidłami, złoceniami, sztukateriami i zabytkowym żyrandolami. Polskie dworce nie zwykły nam kojarzyć się z niczym przyjemnym. Przemyski dworzec jest nie tylko przyjemny, ale też piękny.

nowiny24.pl

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

7. Trzecia największa twierdza w Europie – Twierdza Przemyśl

Piękna i majestatycznana jest też Twierdza Przemyśl. Jej uroki najlepiej zwiedzić na rowerze biorąc udział w Maratonie Twierdzy Przemyśl. Trzy dystanse na pewno pozwolą na start wszystkim, niezależnie od umiejętności. Jeśli jednak wolicie wybrać się pieszo, to z łatwością odnajdziecie rozrzucone forty w obrębie miasta. Twierdza Przemyśl jest trzecią największą twierdzą w Europie, a jej zewnętrzny pierścień składa się aż z 15 fortów głównych, których większość ocalała. Jeżeli piechurzy zechcieliby zwiedzić całą twierdzę z częścią północną i południową, powinni zaplanować co najmniej trzydniową wycieczkę.

cyklokarpaty.pl

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

8. Muzeum Ziemi Przemyskiej podczas Bike Town otwarte do 18:00

Historię Twierdzy Przemyśl, jednej z najsłynniejszych warowni I wojny światowej, można poznać w Muzeum Ziemi Przemyskiej. Ceniący czas i planujący każdą minutę wypoczynku ucieszą się, że Muzeum Ziemi Przemyskiej będzie dłużej otwarte podczas Bike Townu. W działach archeologii, etnografii, historii oraz sztuki i rzemiosła można zgubić poczucie czasu i dać się porwać wystawom stałym i czasowym. Całkiem możliwe, że dopiero głód wywoła nas z muzeum…

muzeum.przemysl.pl/mnzp

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

9. W Przemyślu też zjeść można i odpocząć po wycieczcie

Z głodem także z łatwością poradzimy sobie w Przemyślu. Cuda wianki na Rynku 5 w Restauracji Cuda Wianki. W Piwiarni Wareckiej na Rynku 20 piwo się leje. Nieopodal włoskie smaki serwuje Pizzeria Margarita na Rynku 4. Gdy się z rynku oddalimy o 10 minut, to do Hotelu Albatros możemy zawitać i zjeść smacznie przy białym obrusie. Kraciszyński Zamek zaprasza na przepiórkę magnacką i nocleg na Zamku lub w powozowni.

facebook.com/CudaWiankiPrzemysl
facebook.com/piwiarniaprzemysl
facebook.com/pizzeriamargherta
albatros.przemysl.pl
krasiczyn.com.pl

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

10. Przemyśl czeka, aż go odkryjesz…

Przemyśl czeka, aż go odkryjesz i sam dopiszesz kolejne TOP 10 powodów dla których warto spędzić majówkę na podkarpaciu. Uliczki, zabytkowe kamienice i Kopiec Tatarski! Świeże powietrze, wybrzeże Sanu, figurka pastuszka! Wspaniali ludzie, żabi skok w Bieszczady i mniej niż 100 km do Lwowa!

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

Top 10 powodów dla których warto odwiedzić Przemyśl na majówkę

Informacja dodatkowa:

Fundacja Azymut skupia osoby, które działają na rzecz rozwoju sportu i kultury. Do głównych celów organizacji zalicza się inicjowanie i wspieranie nowatorskich rozwiązań w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, w tym szczególnie w rozwoju kultury fizycznej i sportu. Głównym zadaniem podmiotu jest organizacja Festiwalu Bike Town Przemyśl, jak również innych wydarzeń kulturalno-sportowych. Do nadrzędnych celów Fundacji należy także rozwijanie infrastruktury rowerowej na terenie Podkarpacia.

Postępy przygotowań Bike Town Przemyśl można śledzić na FB: facebook.com/biketownprzemysl
Więcej informacji na stronie: biketown.pl
Organizatorami BIKE TOWN 2015 są: Fundacja Azymut oraz VeloProjekt Sp. z o.o.
Projekt dofinansowany przez: Urząd Miejski w Przemyślu
Patroni: Prezydent Miasta Przemyśla
Współorganizatorzy: Radical.sm, Totalbikes, Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, Maratony
Rowerowe Cyklokarpaty.pl
Partnerzy: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Izba Celna Nadleśnictwo Krasiczyn, PWiK sp. z
o.o., PGM sp. z o.o., PGK sp. z o.o., MPEC sp. z o.o.