W ostatni weekend najlepsi zawodnicy świata walczyli o punkty podczas drugiej rundy Pucharu Świata DH w szkockim Fort William, a już w najbliższy weekend stoczą walkę w Saalfelden-Leogang podczas trzeciej rundy. Zawody Pucharu Świata będą częścią odbywającego się w Leogangu festiwalu Out of Bounds i odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2015. Na górze Asitz czeka na nich świeżo przygotowana i przebudowana trasa, a sygnał do startu zostanie wydany przez Mistrza Świata Lotów Red Bull Air Race – Hannes’a Arch’a – podczas spektakularnego powietrznego show. w niedzielę.

Trzecia runda Pucharu Świata DH 2015 już w ten weekend w Leogangu

W Fort William Greg Minnaar potwierdził, że jest w wysokiej formie i kontuzja to już przeszłość. Było to jego 17-te zwycięstwo w Pucharze Świata DH w karierze. Jeśli wygra także w Leogangu, to będzie miał więcej wygranych niż legenda zjazdu Steve Peat. Wśród tych, którzy będą chcieli mu to uniemożliwić znajdują się tacy zawodnicy jak Aaron Gwin czy Markus Pekoll, który będzie chciał wygrać przed własną publicznością. Wśród pań w zeszłym roku triumfowała tu Manon Carpenter, ale nie wiadomo czy dojdzie do pełni formy po mocnej glebie w Fort William. Zwyciężczyni drugiej rundy Rachel Atherton z pewnością będzie chciała ponownie wygrać i tym samym powiększyć swój dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej. Widzowie mogą więc oczekiwać wielu emocji, a zawodnicy ścigać będą się na legendarnej trasie „speedster”.

Trzecia runda Pucharu Świata DH 2015 już w ten weekend w Leogangu

Jak wyglądać będzie trasa? 3.1km długości to wystarczająca odległość, aby pokazać kto jest mocny. Tym bardziej, że w tym roku trasa ta będzie bardziej techniczna niż kiedykolwiek. Dodano kilka bardzo szybkich sekcji, a finałowa hopa została znacznie powiększona. Trasa podzieliła się na bardziej zróżnicowane sekcje i z pewnością wprowadzi niesamowitą atmosferę podczas wyścigu. Zawodnicy będą musieli dobrze poznać trasę i mocno walczyć o każdą sekundę w najbardziej wymagających częściach trasy. Dla przykładu Josh Bryceland i Rachel Atherton mają szansę zyskać przewagę na sporych hopach, podczas gdy Emmeline Ragot będzie czuła się jak u siebie na stromych bandach, a Manon Carpenter prawdopodobnie będzie najszybsza na kamienistych i mocno ukorzenionych sekcjach.

Freshly shaped Bikepark Leogang is ready for the UCI Mountain Bike World Cup

Prosto za startem znajduje się sekcja „Asitz Gambler”, która nie bierze jeńców. Jest to stroma i bardzo szybka sekcja najeżona kamienistymi liniami i ostrymi bandami. To w tym miejscu Aaron Gwin rozpoczął swój legendarny już przejazd na samej obręczy. Po takim wstępie znajduje się kamienista sekcja „steinberg rocks” i trasa wchodzi do krótkiego tunelu, a następnie na otwartą przestrzeń i wpada do lasu Stöckl. W tym roku jest tam kompletnie nowa sekcja na luźnej ściółce, która z pewnością odkryje mnóstwo korzeni i uskoków, które doprowadzą z kolei zawodników do sekcji „Stoana Mää Jumps”, czyli na ogromne hopy. Czyste lądowania są tu obowiązkowe, aby utrzymać prędkość. Następnie trasa kieruje się z powrotem do lasu i wpada na spore korzenie. Jest ich tam tyle, że tworzą one istny korzenny dywan i jeśli dołożymy do tego spore sekcje kamieni, to z pewnością uzyskamy bardzo trudny odcinek. Powoli kierujemy się już do mety, gdzie znajdują się strome schody z kamieni i wpadamy do finałowej sekcji „Hollywood”. To ostatnia część trasy i jest chyba najbardziej widowiskowa. Znajdują się tam ogromne 18-metrowe stoliki i po nich zawodnicy będą musieli tylko dojechać cało do mety. Jedynym pytaniem będzie tylko: kto będzie najszybszy?

Trzecia runda Pucharu Świata DH 2015 już w ten weekend w Leogangu

W niedzielę pilot Hannes Arch rozpocznie swoje show tuż przed finałami o 12.15. Austriak jest jednym z najlepszych i najbardziej widowiskowych pilotów na świecie, a zarazem jest pierwszym Europejczykiem, który zdobył Mistrzostwo Świata (w 2008 roku). Widzowie powinni zebrać się w okolicach mety, aby mieć najlepszą widoczność na podniebne akrobacje, a tuż po nich rozpoczną się finały.

Trzecia runda Pucharu Świata DH 2015 już w ten weekend w Leogangu

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście na festiwal Out of Bounds, Red Bull TV przygotowała relację na żywo, która rozpocznie się w niedzielę 14-go czerwca o 14.30 (CEST) na stronie: redbull.com/uci-mtb-world-cup-2015-round-5-leogang-austria.

Trzecia runda Pucharu Świata DH 2015 już w ten weekend w Leogangu

Więcej informacji na temat jazdy w regionie Saalfelden-Leogang oraz Pucharu Świata DH w Leogangu można znaleźć na: bike.saalfelden-leogang.com lub: facebook.com/MountainBike.WC.Leogang. Wszelkie informacje na temat Bike Parku Leogang można znaleźć na: bike.saalfelden-leogang.com lub: facebook.com/Leogang.Bikepark. Newsy i informacje o regionie Saalfelden-Leogang można znaleźć na: saalfelden-leogang.com/en lub: facebook.com/SaalfeldenLeogang.