Przez ostatnie dziesięć lat najlepsi dirt jumperzy z całego świata zbierali się przed wiedeńskim ratuszem, aby rywalizować podczas zawodów Vienna Air King. W tym roku najlepsi z najlepszych zawitają ponownie do Wiednia w dniach 10-12 kwietnia, aby stoczyć walkę podczas srebrnego eventu serii FMB World Tour oraz celebrować jubileuszową dziesiątą edycję imprezy. Na zawodach nie zabraknie zwycięzcy dwóch ostatnich edycji, Kanadyjczyka Bretta Rheeder’a. Jednym z najgroźniejszych zawodników będzie z kolei Brytyjczyk Sam Pilgrim, a wśród zawodników znajdziemy także pierwszą w historii kobietę. Gemma Corbera zapisze się na kartach historii jako pierwsza uczestniczka serii FMB World Tour. Najlepsze momenty z 10-ciu lat Vienna Air King możecie zobaczyć na filmie poniżej:

Brett Rheeder będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby ponownie obronić tytuł. Po długiej przerwie zimowej wielu zawodników nie może się doczekać rywalizacji. Na imprezę zostało zaproszonych 16 najlepszych zawodników z całego świata, a dołączy do nich 45 rywali, którzy zmierzą się w pre-kwalifikacjach. W zeszłym roku objawieniem imprezy okazał się Amerykanin Nicholi Rogatkin, który zadziwił publiczność swoim cashroll’em oraz swoim popisowym frontflipem. W zeszłym roku nagrodę za najlepszy trik zdobył natomiast Szymon Godziek, który także w tym roku postara się podnieść poprzeczkę nieco wyżej. Na zawodach podziwiać będziemy mogli także trzeciego w zeszłym roku, Belga Thomasa Genon’a, który z pewnością zaprezentuje cały swój arsenał trików.

VIENNA AIR KING 2015: top high-flyers return for 10th anniversary
Szymon Godziek

Jak zwykle na imprezie będziemy mogli zawodników z Francji, wśród nich są Tomas Lemoine, Louis Reboul, Antoine Bizet, Simon Pages oraz Mehdi Gani. Z Wielkiej Brytanii przyjadą Daryl Brown, Matt Jones oraz Sam Pilgrim. Czechy reprezentować będzie Tomas Zejda, a Szwecję Anton Thelander. Węgrzy wystawią Oszkara Nagy’ego, a z Niemcy Petera Henke.

VIENNA AIR KING 2015: top high-flyers return for 10th anniversary
Antoine Bizet

Oprócz znanych nazwisk w zawodach weźmie udział także 45 pre-kwalifikantów. Dziesięciu z nich to rodowici Austriacy, którzy otrzymają szansę zaprezentowania się przed własną publicznością. Z kolei jednym z ulubieńców publiczności jest Rosjanin Pavel Alekhin, który wygrał best trick w 2013 roku. Z Kanady przyjadą Sam Dueck oraz młody Bobby Lamirande. Debiutem podczas Vienna Air King zaszczyci nas z kolei Gemma Corbera z Barcelony. Będzie to pierwsza dziewczyna w historii zawodów dirt jump, która zmierzy się z mężczyznami jak równa z równym. Spośród wszystkich osób biorących udział w pre-kwalifikacjach 14 najlepszych przejdzie do rundy kwalifikacyjnej i będzie miała szansę powalczyć z najlepszymi.

VIENNA AIR KING 2015: top high-flyers return for 10th anniversary
Vienna Air King 2015 start list

Czym jest jubileusz bez dobrej imprezy? W sobotę, 11-go kwietnia, odbędzie się oficjalne after party, które będzie miało miejsce w klubie LOFT przy ulicy Lerchenfeldergürtel 37.

VIENNA AIR KING 2015: top high-flyers return for 10th anniversary

Więcej informacji można znaleźć na: vienna-air-king.at oraz facebook.com/viennairking.