Dosłownie przed chwilą zakończyła się rywalizacja podczas trzeciej rundy iXS Pucharu Europy DH. Tym razem zawody były mocno obstawione, ponieważ były częścią festiwalu Crankworx, który odbywa się we francuskim Les Deux Alpes.

Zwycięzcą kategorii elita mężczyzn został Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic), który z czasem 3:44.759 nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Remi Thirion (Commencal Vallnord) i stracił do zwycięzcy 4.623s. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Samuel Blenkinsop (Norco), ze stratą 5.578s. Bardzo dobre 8 miejsce zajął Sławek Łukasik (NS Bikes Fro Pro, +11.280s).

Wśród pań triumfowała Myriam Nicole (Commencal Vallnord), która dosłownie o włos pokonała Tracey Hannah (Polygon UR, +0.028s). Na najniższym stopniu podium stanęła Emilie Siegenthaler (Pivot Factory DH Team), która straciła ponad 8 sekund do zwyciężczyni.

Kategoria U19 to triumf Llorisa Revelli’ego (Argentina Bike), a wśród U17 triumfował Finn Iles (Lapierre Gravity Republic). Jedyną zawodniczką w kategorii pań U17 była natomiast Alessia Missiaggia (Jump DH Team).

Kategoria masters to zwycięstwo Madsa Weidemann’a (madsweidemann.com). Drugie miejsce zajął Paolo Alleva (Scott / Nukeproof), a trzeci był Jerome Crottaz (Cyclone DH Team). Wielka szkoda, że w zawodach nie wziął udziału aktualny lider klasyfikacji generalnej, czyli Michał Śliwa.