Deszcz przeszkadzał w przeprowadzeniu każdej imprezy podczas festiwalu Crankworx Les Gets i nie inaczej było z zawodami slopestyle. Ostatecznie zostały one odwołane, a zamiast nich rozegrano zawody best trick, czyli na najlepszą sztuczkę.

Zwycięskie przejazdy składały się z oppo-cashroll’a, oppo-cork-720 oraz twistera. Takie triki wynagrodziły wszystkim fanom zebranym wokół toru odwołanie głównej imprezy. Dzięki temu mogli poczuć choć odrobinę atmosfery i emocji jakie panują podczas regularnych zawodów.

Crankworx Les Gets 2016: Nicholi Rogatkin z najlepszym trikiem festiwalu​
Brett Rheeder

Brett Rheeder:

Wydaje mi się, że to była loteria. Podczas jednego przejazdu wszystko było ok, ale przy drugim niespodziewanie mogłeś zaliczyć glebę i zrobić sobie krzywdę. Dlatego cieszę się, że zawody zostały odwołane.

Największy rywal Bretta, a zarazem najbardziej utytułowany zawodnik w historii slopestyle’u, Brandon Semenuk, podjął decyzję o odpuszczeniu startu. Stwierdził, że punkty do klasyfikacji są bardzo cenne, ale w obecnej sytuacji pogodowej, nie było to warte ryzyka.

W międzyczasie Nicholi Rogatkin pokazał swój najlepszy trik, czyli twistera…

Crankworx Les Gets 2016: Nicholi Rogatkin z najlepszym trikiem festiwalu​
Nicholi Rogatkin

Jednak w pewnym momencie i on zaliczył konkretną glebę przy kolejnej próbie twistera. To było niezależne od pogody, ale na szczęście okazało się, że podczas upadku sobie nic nie zrobił.

Nicholi Rogatkin:

Byłem trochę zszokowany tym, że wylądowałem na górze lądowania. Nie mogłem uwierzyć, że to się stało. Mój bark mocno oberwał po upadku, ale na szczęście udało mi się jakoś to przeżyć bez konsekwencji.

Widząc reakcje publiczności, Rogatkin postanowił jeszcze raz zmusić się do przejazdu i w ostatnim swoim locie wylądował czysto twistera, ku ogromnej uciesze publiczności.

Nicholi Rogatkin:

To nie chodzi tylko o triki, ale o samą jazdę na rowerze i walkę z presją. Kiedy stoisz na szczycie jednej z największych imprez na świecie, to musisz wznieść się na wyżyny i robić najlepsze triki. Dlatego wciąż pracuję nad kilkoma sekretnymi ruchami..

Crankworx Les Gets 2016: Nicholi Rogatkin z najlepszym trikiem festiwalu​
Szymon Godziek

W trakcie imprezy pokazał się również Szymon Godziek, który bez większego problemu wykonał backflip cliffhangera.

Crankworx Les Gets Slopestyle Best Trick:

1. Nicholi Rogatkin – The Twister
2. Antoine Bizet — Oppo-Cash Roll
3. Brett Rheeder — Oppo Cork-720


Zdjęcia: Sean St. Denis