Tegoroczna seria Enduro World Series kontynuuje swoją wycieczką po Ameryce Południowej i przenosi się z chilijskiego wybrzeża na wysokie Andy w Argentynie. Odbędą się tam zawody Cerro Catedral Montenbaik Enduro World Series Presented By Shimano. Będzie to druga tegoroczna runda EWS.

Druga runda Enduro World Series 2016 już jutro!
Yoann Barelli

Prowadzenie po pierwszej rundzie objęli Richie Rude (Yeti/Fox Shox) oraz Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro), którzy nie bez problemów wygrali podczas tegorocznej inauguracji w Corral w ubiegły weekend.

Jednak konkurencja jest mocna i również ma ochotę na zwycięstwo. Ekipa GT Factory Racing w postaci Anneke Beerten i Martina Maes’a, zgodnie zajęli drugie miejsca podczas pierwszej rundy. Trzeba obserwować także pozostałych zawodników z pierwszego tegorocznego podium, czyli Isabeau Courdurier (SUNN) oraz Nico Vouilloz’a (Lapierre Gravity Republic).

Druga runda Enduro World Series 2016 już jutro!
Jared Graves

Drugi wyścig sezonu oferuje ostry kontrast w stosunku do ubiegłotygodniowego wyścigu. Tym razem zawodnicy zmierzą się na kompletnie innym terenie i stylu tras. O ile Corral zaoferowało wąskie i zakręcone trasy Chile, to rejon Bariloche będzie bardziej przyjazny zawodnikom. Jest to region niedaleko Cerro Catedral, czyli największego południowoamerykańskiego kurortu narciarskiego. Wysoko w górach nad miastem Bariloche jest gęsta sieć tras rowerowych i są one jednymi z najbardziej znanych w Argentynie.

Zawody zostały podzielone na dwa dni, a podczas każdego dnia do pokonania będą po trzy odcinki. W sumie zawodnicy pokonają ponad 49km tras o przewyższeniu prawie 2700m. Obecnie panujące tu temperatury również będą wyzwaniem dla zawodników, ponieważ jest to zupełnie inny rejon niż Chile. Na starcie stanie ponad 350 zawodników z 25 krajów.

Martin Raffo, organizator:

Jeśli chodzi o trasy, to pochodzę ze środowiska zjazdowego i zdecydowanie nie lubię płaskich odcinków, więc zdecydowaliśmy, że zawodnicy będą musieli trochę podjeżdżać, ale dzięki temu będą mogli się cieszyć naturalnymi singlami. Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia i popada lekko przed wyścigiem, to również przyczepność będzie świetna. Myślę, że trasy preferować będą jednak tych zawodników, którzy pochodzą ze środowiska zjazdowego.

To jest moja okolica i tu uczyłem się jeździć. Po startach w Pucharze Świata DH oraz pięciu wyścigach Enduro World Series, zamarzyłem sobie, że zorganizuję tu wyścig i w końcu spełniłem swoje marzenie. Dla całej naszej ekipy organizacja zawodów EWS jest wielkim krokiem naprzód w naszej działalności i zdecydowanie chcielibyśmy, aby zawody były bardzo udane dla wszystkich.

Druga runda Enduro World Series 2016 już jutro!
Jerome Clementz

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Andy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych gór na świecie i jestem bardzo zadowolony, że jesteśmy w Ameryce Południowej po raz kolejny, aby rozegrać drugą tegoroczną rundę. Trasy w porównaniu do Chile są kompletnie inne i nie będę zaskoczony jeśli na podium zobaczymy zupełnie nowe twarze.

Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.