PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

ixs-downhill-cup-logo

Sezon 2016 właśnie się rozpoczął, więc przyszła pora by przyjrzeć się bliżej tegorocznemu terminarzowi. Daty pucharów iXS zostały ustalone tuż przed świętami i tym samym możecie zacząć planować sobie terminy wyjazdów na iXS Puchar Europy DH, Puchar Niemiec DH czy Puchar Szwajcarii DH. Czternasty sezon serii iXS będzie wyglądał następująco:

Zajęło to trochę czasu, ale w końcu możemy ogłosić oficjalny terminarz serii iXS na rok 2016. Tym razem zmierzyliśmy się z mnóstwem problemów i komplikacjami, które sprawiły, że w ostatniej chwili musieliśmy zmieniać nasze wcześniejsze ustalenia. Następnie przychodziły kolejne zmiany i tak w kółko. Jak zwykle staraliśmy się omijać inne puchary iXS oraz konkurencyjne serie i imprezy, aby każdy mógł wziąć w nich udział. Niestety stało się to bardzo trudne, ponieważ obecnie bardzo ciężko znaleźć weekend bez jakiegokolwiek wyścigu.

Trzymając się zasady „nigdy nie zmieniaj pracującego systemu”, mnóstwo lokalizacji pozostało tych samych, ale pozwoliliśmy sobie na małe zmiany..

W tym roku częścią iXS Pucharu Europy DH będzie Willingen, które będzie gościło zawodników po raz pierwszy w historii naszej serii. Tym samym jest to ukłon w stronę iXS Pucharu Niemiec DH, który był tu już rozgrywany we wcześniejszych latach. Z drugiej strony w tym roku nie będziemy ścigać się w Todnau, które w zeszłym sezonie gościło Mistrzostwa Niemiec DH. Tym samym z iXS Pucharu Niemiec DH wypadły dwa wyścigi, ale mamy świetną alternatywę! Druga runda odbędzie się w Brandnertal, które w zeszłym roku świetnie poradziło sobie z organizacją wyścigu serii iXS Rookies Downhill Cup. Z kolei Mistrzostwa Niemiec DH odbędą się w Tabarz. To miasto gościło już Mistrzostwa trzykrotnie – w 1996, 2000 oraz w 2008 roku.

ixs-puchar-europy-dh-2015-leogang-carina-cappellari
iXS Puchar Europy DH – Leogang 2015 – Carina Cappellari

Z kolei iXS Puchar Europy powrócił do swoich tradycyjnych miejsc, jednak wciąż nie jesteśmy pewni pierwszej rundy. Z pewnością odbędzie się ona w Słowenii, ale wciąż nie wiemy czy w Mariborze czy w Kranjskiej Gorze. Maribor wciąż ma problemy finansowe, a Kranjska Gora udowodniła w zeszłym sezonie, że warto było tam zorganizować wyścig. Na chwilę obecną to Kranjska Gora jest miejscem rozegrania pierwszej rundy.

Drugi wyścig, który odbędzie się pod koniec maja, zabierze nas na festiwal rowerowy do Willingen. W tym miejscu zawodnicy ścigać się będą na najkrótszej trasie z całej serii, ale z pewnością nie na najłatwiejszej. W połowie czerwca przeniesiemy się do Schladming, a czwarta runda odbędzie się w czeskim Spicaku. Piąta runda zabierze nas do Les deux Alpes, gdzie z pewnością będziemy świadkami szybkiego wyścigu. Z kolei sezon zakończą zmagania w Leogangu, podczas festiwalu Biketember.

ixs-european-downhill-2015-spicak-johaness-fischabch
iXS Puchar Europy DH – Spicak 2015 – Johaness Fischbach

iXS Puchar Szwajcarii DH w tym sezonie składa się tylko z trzech rund, ale wciąż pracujemy nad rozszerzeniem tej serii. Oczywiście poinformujemy o zmianach jak tylko wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Warto również wspomnieć o festiwalu iXS Dirt Masters, który w tym roku będzie świętować 10-lecie istnienia – i to będzie huczne świętowanie! Oprócz rundy Pucharu Niemiec DH oraz Rookies DH Cup, festiwal zaoferuje także możliwość ścigania się podczas wyścigu 4X Pro Tour oraz zawody slopestyle. W tym roku organizatorzy skupią się na fanach i zawodnikach, którzy będą chcieli pojeździć bez udziału w zawodach. Po raz pierwszy w historii będzie możliwość sprawdzenia w boju nowej trasy Flowtrail.

Oczywiście nie zapomnieliśmy także o młodych zawodnikach. W ramach iXS Rookies Downhill Cup odbędzie się 4-5 rund oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików w Serfaus-Fiss-Ladis. Te zawody będą transmitowane na żywo przez Pinkbike i z pewnością są obowiązkową pozycją w kalendarzu każdego młodego zawodnika.

ixs_schladming2
iXS Puchar Europy DH – Schladming 2015 – Sławek Łukasik

Prezentowane daty i miejsca wciąż mogą się zmienić, jednak mamy nadzieję, że będziemy trzymać się tej wersji do samego końca. Na dzień dzisiejszy wciąż rozmawiamy o nowych rundach pucharu, zwłaszcza w Szwajcarii, więc mogą pojawić się nowe pozycje w kalendarzu.

Więcej informacji: ixsdownhillcup.com