PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

iXS Puchar Południowej Ameryki DH: rozpoczęcie sezonu w Bariloche

Po długim okresie czekania, w końcu nadszedł czas by wrócić na rower! Już w ten weekend iXS Downhill Cup rozpocznie sezon od swojego pierwszego w historii eventu w Południowej Ameryce, a dokładniej w Argentynie. Jest to pierwsza z dwóch rund, które zostaną rozegrane po drugiej stronie świata. Pierwsza odbędzie się w Bariloche, a druga w Santiago de Chile.

Europejska zima spowodowała, że lokalni zawodnicy dalej ciężko trenują, ale Ci którzy nie mogą doczekać się startów, nie czekają na nadejście wiosny. Jednak póki zima nie odpuszcza, nie ma wyboru i trzeba się psychicznie i fizycznie nastawić do startów, które są jeszcze w odległej przyszłości.

Z kolei na południowej półkuli wszystko wygląda zupełnie inaczej. W ciągu ostatnich kilku tygodni rozpoczął się Puchar Nowej Zelandii DH, a my z utęsknieniem i zazdrością czekamy, aż rozpocznie się nasz sezon. W tym roku postanowiliśmy coś z tym zrobić i tym samym dumnie ogłaszamy, że iXS Puchar DH również rozpocznie się w styczniu! Do kalendarza dodaliśmy dwa wyścigi w Południowej Afryce, które zabiorą nas do Bariloche i Santiago de Chile. Pomiędzy tymi dwoma rundami odbędzie się kolejna ważna impreza, która będzie miała miejsce w Bariloche (Latam Open Shimano Series). A to oznacza 3 weekendy z rzędu wypełnione wyścigami – zdecydowanie warto wybrać się na wycieczkę z rowerem na drugi koniec świata!

iXS Puchar Południowej Ameryki DH: rozpoczęcie sezonu w Bariloche

Wyścig w Bariloche uzyskał rangę C2, a to oznacza, że zawodnicy będą zdobywać punkty do rankingu UCI 2016. Na marginesie dodamy, że w tym roku UCI podniosła próg uprawniający do startu w Pucharze Świata DH do 30 punktów, co może być bardzo interesujące dla niektórych zawodników elity. Jednak to nie jest jedyny powód, dla którego warto wybrać się do Argentyny i Chile. Te kraje znane są także z zapierających dech w piersiach widoków, nieprawdopodobnej atmosfery oraz całej rzeszy oddanych fanów.

Organizatorzy Ride SRL przez ostatnie tygodnie robili co w ich mocy, aby przygotować trasę na najwyższym poziomie. Trasa Cerro Catedral jest bardzo wymagająca, długa na 2800m z przewyższeniem sięgającym 600 metrów. Poza tym jest ekstremalnie sucha i wszędzie się dość mocno kurzy. Pogoda w rejonie o tej porze roku jest bardzo sucha, więc zapowiada się, że będzie to bardzo emocjonujący początek sezonu. Do zobaczenia pod południowoamerykańskim słońcem!

A tak było w poprzednich latach:

Więcej informacji: ixsdownhillcup.com