Międzynarodowa seria zawodów SloEnduro rozpocznie swój czwarty sezon w ten weekend. Po raz czwarty z rzędu pierwsze zawody odbędą się tuż przy słoweńskiej granicy we włoskiej prowincji Triest i będzie to impreza Enduro 3 Camini.

Sloenduro 2016 startuje już w ten weekend!
Vid Peršak / zdjęcie: Nejc Bole

Od kwietnia do października odbędzie się sześć rund w trzech krajach. Zawody Enduro 3 Camini odbędą się na wzgórzach San Dorligo della Vale, w okolicach rzeki Val Rosandra i blisko słoweńskiej granicy. Będzie to zarazem część festiwalu No Borders Bike Festival, który organizowany jest przez lokalny klub 360 MTB dla wszystkich rowerzystów.

Enduro 3 Camini to główna impreza festiwalu, który startuje w sobotę o 17 po południu. Jako pierwszy rozegrany zostanie prolog. Dzień wcześniej zostanie ujawniona trasa zawodów, więc zawodnicy będą mieli niewiele czasu na zapoznanie się z trasą. W niedzielę rywalizacja rozpocznie się o 10 rano, a do przejechania będzie pięć odcinków o łącznej długości 40km i 1500m przewyższenia.

Oprócz rywalizacji włosko-słoweńskiej, na imprezie spodziewani są zawodnicy z całej europy. W zeszłym roku wyścig ukończyło 172 zawodników, a najszybszy był Vid Peršak (Orbea Enduro Crew), który na mecie pokonał Petera Mlinara (Team Blackthorn) oraz Michala Prokopa (Specialized). Wśród pań najlepsza była Giulia Albanese (UC Caprivesi), drugie miejsce zajęła Nina Rupnik (MBK SportR.si), a trzecia była Denise Tremul (ASD Gravity Project).

2016 SloEnduro Calendar

  • 9/10 kwiecień – Enduro 3 Camini, Triest
  • 28/29 maj – Enduro Cerkno
  • 25/26 czerwiec – Soča Enduro, Bovec
  • 29/30 lipiec – Black Hole Enduro, Ravne-Prevalje
  • 20/21 sierpień – Enduro Kamnik
  • 15/16 październik- Enduro Grozni, Grožnjan

Linki

O SloEnduro

Słoweńska seria rowerowego enduro, która po raz pierwszy odbyła się w 2013 roku. Zawody są oficjalną serią słoweńskiego związku kolarskiego, a zarządzane są przez oddzielnych organizatorów i reprezentantów startujących ekip.