W swoim czwartym sezonie, międzynarodowa seria wyścigów enduro SloEnduro, zostanie rozegrana w trzech krajach, a cały puchar liczyć będzie 6 rund. To już tradycja, że sezon rozpoczyna się we Włoszech, a dokładniej w San Dorligo della Valle, które leży tuż obok Triestu, portowego miasta w północno-wschodnich Włoszech. Tym razem impreza Enduro 3 Camini (tłum. trzy kominy), odbędzie się jako część festiwalu No Borders MTB Festival.

SloEnduro - terminarz imprez w 2016 roku

Następnie seria przeniesie się do Słowenii, gdzie co miesiąc odbywać się będzie jedna runda. Wpierw z końcem maja odbędzie się Enduro Cerkno, które zostało uznane za najlepszą imprezę w poprzednim roku. W czerwcu zadebiutuje wymagająca impreza Soča Enduro w mieście Bovec, która będzie także częścią festiwalu Soča Outdoor. W lipcu zawodnicy przeniosą się na klasyczną imprezę Black Hole Enduro w regionie Koroška. Te zawody będą z kolei częścią imprezy Black Hole Bike Fest. Sierpień to z kolei impreza Enduro Kamnik niedaleko Ljubljany. Po raz pierwszy rywalizacja toczyła się tu w 2014 roku, a w 2015 odbyły się tu premierowe zawody SloEnduro 4Fun. W tym roku Enduro Kamnik będzie także Słoweńskimi Mistrzostwami Enduro. Zakończenie serii odbędzie się natomiast ponownie w Chorwacji podczas Enduro Grozni w Grožnjan.

SloEnduro - terminarz imprez w 2016 roku

Kalendarz SloEnduro 2016:

  • 9-10 kwiecień – Enduro 3 Camini, Triest, Włochy
  • 28-29 maj – Enduro Cerkno, Słowenia
  • 25-26 czerwiec – Soča Enduro, Bovec, Słowenia
  • 29-30 lipiec – Black Hole Enduro, Ravne-Prevalje, Słowenia
  • 20-21 sierpień – Enduro Kamnik, Słowenia
  • 15-16 październik – Enduro Grozni, Grožnjan, Chorwacja

W ubiegłym sezonie podczas 6 rund SloEnduro i 5 rund SloEnduro 4Fun, wzięło udział 450 zawodników z 10 krajów. Najlepsi okazali się Nina Rupnik (MBK SportR.si) oraz Vid Peršak (Orbea Enduro Crew).

SloEnduro 4Fun

Po raz pierwszy zawody SloEnduro 4Fun odbyły się w Słowenii w 2015 roku. Imprezy 4Fun skierowane są do kompletnych amatorów, trasy są łatwiejsze, a całe zawody odbywają się w ciągu jednego dnia. W tym sezonie odbędzie się cały puchar, a terminarz zostanie wkrótce opublikowany.

SloEnduro - terminarz imprez w 2016 roku

O SloEnduro

Słoweńska seria MTB enduro SloEnduro odbyła się po raz pierwszy w 2013 roku. Zawody odbywają się pod egidą Słoweńskiego Związku Kolarskiego, a SloEnduro zarządzane są przez ekipę organizatorów i reprezentantów startujących ekip.

Więcej informacji:

Oficjalna strona: sloenduro.com
SloEnduro Facebook: facebook.com/sloenduro
SloEnduro YouTube: youtube.com
SloEnduro Twitter: @sloenduro
#SloEnduro