Nagrody na bogato, wycieczki na e-bike’ach, specjalistyczne szkolenia i zmiany na trasach – tegoroczny festiwal w Kluszkowcach zapowiada się poważnie!

Już 26 maja mieszkańcy małej wsi w Małopolsce zaryglują drzwi i okna przed przyjazdem szalonych rowerzystów na Joy Ride BIKE Festival 2017… To oczywiście taki mały suchar, bo ten kto był w Kluszkowcach wie, że mieszkańcy opanowali sztukę obsługi turysty, który zostawia u nich kasę. Wracając natomiast do meritum doszły nas wieści, że pomimo przydługawej zimy organizatorzy imprezy przygotowali sporo nowości, a oto one!

Co nowego podczas Joy Ride BIKE Festival 2017?

Wycieczka na e-bike’ach

Podobnie jak w ubiegłbym roku w ramach targów rowerowych odbędą się testy ponad 150 rowerów. Lista maszyn wraz z opcją rezerwacji ruszy 24 maja na stronie TimeDo, czyli firmy obsługującej pomiar czasu i zapisów na Joy Ride. Nowością natomiast będzie wycieczka na e-bike’ach od Specialized. Codziennie o 11:00, 13:00 i 15:00 ruszy godzinna wycieczka z przewodnikiem podczas której będzie można przetestować możliwości rowerów wspomaganych elektrycznie. Antyfanów „oszukiwanych rowerów” zapraszamy do przetestowania ich na własnej skórze!

Szkolenia charytatywne

W niedzielę od 11:00 do 15:00 odbędą się szkolenia z 4 tematów:

  • Podstaw jazdy na rowerze górskim z MTB Academy
  • Pierwszej Pomocy z Extreme Trauma Team
  • Mechaniki roweru z Shimano
  • Fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego z Centrum Rehabilitacji Sportowej CITO

Co nowego podczas Joy Ride BIKE Festival 2017?

Zajęcia prowadzone są w grupach. Każdy blok tematyczny trwa 1 godzinę, a udział w nim kosztuje symboliczne 10zł. Całość zebranej kasy zostanie przeznaczona dla Nikifora, który po wypadku zbiera na zakup Handbike’a. Zapisy na szkolenia znajdziecie tutaj: http://joyride.pl/2017/04/charytatywne-szkolenia-w-kluszkowcach/

Nagrody na bogato

Za pierwsze miejsce w Whip Conteście przewidziana jest nowiutka GoPro 5 Black z Gimballem Karma Grip. Na zwycięzce Tirol Fly Bag czekają tygodniowe wakacje z wyżywieniem dla dwóch osób w 4 gwiazdkowym austryjackim hotelu! Pula nagród od samej firmy Camelbak dla najlepszych w konkurencji enduro stanowi 5000zł, a praktycznie każdy nagrodzony otrzyma fanty od FOX’a, opony Maxxisa i produkty Shimano. Nic tylko rzucić robotę i wygrywać zawody…

Co nowego podczas Joy Ride BIKE Festival 2017?

Zawody dla dzieciaków

Punktem programu, o którym trzeba wspomnieć są zawody dla dzieciaków. Jak mówi stare przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, a jak sami dobrze wiecie najlepiej zaszczepić pasję w młodym pokoleniu przez zabawę. Trasa na Kids Race będzie prosta, atmosfera jak zawsze luźna, a pierwsze 180 zapisanych osób otrzyma błotniki Simpla oraz każdy startujący medal i dyplom. Niezmienie zawody są za friko.

Festiwal wspierają

Sponsorzy: Tirol Inns’Bruck, Specialized, NS Bikes, Kärcher, Maxxis, Shimano, Fox, Mitko
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Bike Expo
Patroni medialni: magazyn BIKE, Radio Eska, TVP 3 Kraków, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Informator Turystyczny INFOGRAM.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open