bla bla bla

Jeśli miała być jakaś niespodzianka podczas zawodów zjazdowych, to była ona na trasie, a nie na podium. Trasa podczas Crankworx Innsbruck Downhill presented by iXS była bardzo szybka i wymagająca, a na koniec dnia najszybszymi zawodnikami okazali się Tracey Hannah i Danny Hart.

Crankworx Innsbruck 2017: Danny Hart i Tracey Hannah triumfują w zjeździe
Danny Hart

Danny Hart:

Było bardzo ciężko nie przesadzić z prędkością, ponieważ trasa była bardzo wymagająca i zarazem pozwalała na osiąganie bardzo dużych prędkości. Zdecydowanie to była trudna trasa.

Przy trasie zebrało się mnóstwo kibiców, którzy chwilę wcześniej dopingowali zawodników slopestyle. To wszystko sprawiło, że zawodnicy dawali z siebie wszystko, a atmosfera panująca wokół trasy była bardzo dobra.

Tracey Hannah:

Starałam się jechać na krawędzi, bo trasa była bardzo dzika. Było szybko, więc trzeba było się pilnować. To naprawdę trudna trasa, aby zrobić konkretny przejazd, ale starałam się zrobić jak najmniej pomyłek.

Ograniczenie małych błędów do minimum i szybkie pokonanie sekcji w lesie zdawało się być kluczowym momentem wyścigu.

Tracey Hannah:

Zawsze jesteś na krawędzi na swoim rowerze, starasz się mniej hamować i przygotować się do kolejnego zakrętu. I tak przez całą trasę, to bardzo wymagające psychicznie.

Crankworx Innsbruck 2017: Danny Hart i Tracey Hannah triumfują w zjeździe
Tracey Hannah

Po wyścigu zjazdowym zakończyły się możliwości zdobycia kolejnych punktów w wyścigu o tytuł Króla i Królowej Crankworxa, a aktualnie na prowadzeniu są Jill Kintner i Adrian Loron. Ostatnia szansa na zdobycie punktów będzie podczas ostatniego przystanku Crankworx w kanadyjskim Whistler.

Jill Kintner:

Zdecydowanie siedziało mi to w głowie. Spodobała mi się trasa, miasto i to co robi lokalna społeczność. Ogólnie było super.

Ostatnimi zawodami podczas inauguracyjnego Crankworxa w Innsbrucku będzie Slopestyle Best Trick, który odbędzie się 25-go w niedzielę o 15.00.

Crankworx Innsbruck 2017: Danny Hart i Tracey Hannah triumfują w zjeździe

Crankworx Innsbruck Downhill presented by iXS, mężczyźni:

1. Danny Hart – 2:50.60
2. Mick Hannah – 2:50.85
3. Jack Moir – 2:51.63

Crankworx Innsbruck Downhill presented by iXS, kobiety:

1. Tracey Hannah – 3:11.79
2. Jill Kintner – 3:17.92
3. Emilie Siegenthaler – 3:18. 32


Oficjalna strona: crankworx.com