PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Historyczny pierwszy Crankworx w Innsbrucku wystartował, a wraz z nim odbyły się pierwsze zawody. Był to konkurs na najlepszego whipa, a pierwszymi zwycięzcami zostali Louis Reboul i Casey Brown. Casey jest niepokonana w całej historii kobiecych whipów i zdaje się, że jest w tym co raz lepsza.

Crankworx Innsbruck 2017: French rider Lois Reboul joins undefeated Canadian whip specialist Casey Brown on the podium
Casey Brown

Na starcie Tiroler Tageszeitung Official Alpine Whip-Off Championships presented by SPANK stanęło aż osiem kobiet i pomimo ogromnych rozmiarów hopy, z którą zawodniczki musiały się zmierzyć, dziewczyny nie odpuściły i pokazały na co je stać.

Vaea Verbeeck:

Tydzień temu na Crankworx Les Gets nie brałam udziału w whip-offie, ale teraz podeszła do mnie Casey i powiedziała „Wiesz, widziałam Cię w Whistler i naprawdę dobrze skaczesz”, i to mnie zmotywowało do startu.

Również Australijka Caroline Buchanan nie wzięła udziału w zawodach w Les Gets, ale w Innsbrucku cała publiczność dopingowała ją podczas pierwszych skoków. Z każdym kolejnym oddanym skokiem uśmiech na jej twarzy był co raz większy i zdecydowanie dodawało to odwagi jej i pozostałym zawodniczkom.

Caroline Buchanan:

Chciałam zrobić trochę progresu i dlatego się zgłosiłam. Skupiam się na zawodach pump track by zyskać trochę punktów, ale zawsze gdy masz możliwość skoczyć największą hopkę w życiu, przy dopingu niesamowitej publiczności i w dodatku rywalizując z dziewczynami prawie bark w bark, to wchodzę w to!

Zawody whip-off w skrócie polegają na postawieniu roweru jak najbardziej bokiem w powietrzu i następnie odwrócenie go, aby bezpiecznie wylądować. To bardzo trudny trik i pokazuje on, którzy zawodnicy w pełni panują nad swoim rowerem. W rywalizacji mężczyzn byliśmy świadkami wielu niesamowitych lotów, ale ostatecznie to Francuz Louis Reboul okazał się najlepszy.

Crankworx Innsbruck 2017: French rider Lois Reboul joins undefeated Canadian whip specialist Casey Brown on the podium
Louis Reboul

W zeszłym roku Reboul był trzeci w Les Gets, a teraz deptał po piętach swojemu rodakowi Anthony’emu Rocci, który wygrał w zeszłym tygodniu.

Louis Reboul:

Nawet nie wiedziałem, że wygrałem. Wielu zawodników robiło naprawdę konkretne triki, a mój przyjaciel Anthony Rocci wygrał w zeszłym tygodniu. To istne szaleństwo!

Crankworx Innsbruck przechodzi teraz na kolejne zawody i pierwszą transmisję LIVE, którą będą zawody Mons Royale Dual Speed and Style, które odbędą się przy wspaniałej pogodzie i 30-stopniowym upale. Taka pogoda ma się utrzymać aż do końca tygodnia, co zapowiada wspaniały pierwszy Crankworx w Austrii.

Zwycięzcy:

Crankworx Innsbruck 2017: French rider Lois Reboul joins undefeated Canadian whip specialist Casey Brown on the podium
Louis Reboul & Casey Brown


Oficjalna strona: crankworx.com