Zapiszcie daty, poinformujcie znajomych, zaplanujcie urlopy, kupcie bilety i zacznijcie typować zwycięzców – Crankworx World Tour prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018, który zapowiada się jako jeden z najbardziej niezwykłych w historii serii.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

W 2018 roku celebracja życia rowerzysty górskiego ponownie zjednoczy zawodników i kibiców z całego świata podczas czterech festiwali rowerowych na trzech kontynentach.

Jedną z największych zmian na 2018 rok jest dodanie imprez Dual Slalom podczas przystanków w Rotorua i Les Gets, kompletnie nowy wyścig Redwoods Downhill, który będzie częścią Crankworx Rotorua, oraz odwrócenie kolejności przystanków w Innsbrucku i Les Gets, a także powrót slopestyle’u do niedzielnego terminu w trzech z czterech przystanków serii (Rotorua, Innsbruck and Whistler). Rozszerzyliśmy również ofertę dla pań, zawody dedykowane płci pięknej obecne będą na wszystkich przystankach, a celebracja 15 lat istnienia festiwalu Crankworx odbędzie się w miejscu, gdzie wszystko się rozpoczęło – Whistler w Kanadzie.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour:

Każdego roku podczas kolejnych przystanków wysłuchujemy opinii kibiców i zawodników. Następnie robimy wszystko co w naszej mocy, aby dopasować ofertę do ich wymagań. To właśnie sprawia, że Crankworx jest unikalny. Jesteśmy małą ekipą, która jest centrum światowej grawitacji rowerowej – rowerzyści górscy to społeczność, która non-stop się rozrasta i zmienia się, a my wraz z nią. Małe zmiany mogą mieć ogromny wpływ na cały festiwal, a także dyscyplinę. Weźmy na przykład zeszłoroczne nocne zawody whip-off w Rotorua. Zmieniliśmy czas rozegrania ze względu na pogodę i to był strzał w dziesiątkę. Wszystkim się podobało! Jak tylko rozegraliśmy imprezę, to popatrzyliśmy na siebie nawzajem i stwierdziliśmy: „musimy to zrobić ponownie za rok”. I tak będzie wyglądał przyszły sezon. Ewolucja, progres i adaptacja. Chcemy, aby Crankworx był platformą do promowania herosów naszego sportu, ale zarazem był także refleksją i świetną promocją na całym świecie.

Więcej informacji o serii, czy konkretnych przystankach można znaleźć na stronie crankworx.com:

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

W przyszłym sezonie nie zabraknie ulubionych i znanych imprez, takich jak Official Oceania Whip-Off Championships presented by Spank, która zostanie rozegrana przy sztucznym oświetleniu w Rotorua. W zeszłym roku wspaniale zaprezentowała się impreza Crankworx Innsbruck Slopestyle presented by Kenda, która zrobiła niesamowite wrażenie głównie ze względu na wspaniałe austriackie alpy w tle. Podczas Crankworx Les Gets DH we Francji, zawodnicy będą ścigać się na jednej z najlepszych tras zjazdowych na świecie, a w kanadyjskim Whistler nie zabraknie takich klasyków jak Canadian Open Enduro presented by Specialized, szósta runda Enduro World Series czy Red Bull Joyride.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami zachęcamy do dołączenia do wydarzeń na facebook’u: Crankworx Rotorua, Crankworx Innsbruck, Crankworx Les Gets oraz Crankworx Whistler.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

Do rozpoczęcia pierwszego przystanku w Nowej Zelandii zostało już tylko piętnaście tygodni, a organizatorzy już pracują na maksa. Pierwsze bilety wstępu będą dostępne już 1-go grudnia, a cały festiwal będzie jeszcze bardziej dostępny niż wcześniej. Więcej szczegółów pojawi się na fanpage’u Crankworx 30-go listopada.

W przypadku pozostałych przystanków festiwalu Crankworx, wstęp i uczestnictwo będzie darmowe.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

Jeżeli nie będziecie w stanie wziąć udziału w festiwalu Crankworx na żywo, to nic straconego. Dzięki transmisjom online na stronie crankworx.com będziecie ciągle na bieżąco. W 2017 roku pojawiło się aż 18 transmisji live, które prezentowały wszystkie dyscypliny. W przyszłym roku zapowiada się to jeszcze lepiej. Dodatkowo również walka o Potrójną Koronę Slopestyle’u będzie transmitowana na żywo przez Red Bull TV oraz crankworx.com. Wszystkie transmisje będą również dostępne na kanale redbull.tv/bike.

Crankworx enters the realm of the extraordinary in 2018

W najbliższych tygodniach na stronie crankworx.com pojawią się szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy podczas każdego przystanku. Obserwujcie również nasze kanały na portalach społecznościowych, gdzie zawsze znajdziecie najnowsze informacje (Instagram, Facebook, Twitter). #crankworxiscoming