Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Kilkudziesięciu zawodników wystartowało w kwalifikacjach konkurencji Big Air rozegranych dziś w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Wśród narciarzy najlepsi byli Jan Krzysztof i Zuzanna Witych. W rywalizacji snowboardzistów bezkonkurencyjny był Piotr Tokarczyk, a rowerzystów Maris Ornins z Łotwy.

Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Chociaż o najwyższe miejsca na podium zawodnicy powalczą jutro (sobota 18 lutego), to już dziś na wielkiej skoczni zbudowanej w sercu najpopularniejszego ośrodka narciarskiego w Polsce, zobaczyć można było takie ewolucje jak: rodeo 900 na nartach, 1440 na snowboardzie, czy podwójnego backflipa na rowerze.

Wśród narciarzy najlepszy był Jan Krzysztof, przed Francuzami Julienem Eustache i Maximem Fornier. Drugi z Polaków Szczepan Karpiel-Bułecka uzyskał szósty wynik. Broniący tytułu Mistrza Polski Robert Szul do półfinałów wszedł z kolei na ósmym miejscu. Najlepsza w zmaganiach kobiet była Zuzanna Witych, triumfatorka zeszłorocznej edycji.

Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Piotr Tokarczyk potwierdził swoją dominację w konkurencji Big Air snowboardzistów awansując do półfinałów na pierwszym miejscu przed Kamil Knopem i Michałem Alsterem.

Podobnie jak w minionym roku wiele emocji wzbudziły zmagania rowerzystów. Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, to jedno z dwóch wydarzeń na świecie, w czasie których specjaliści od rowerowego freestyle’u rywalizują na skoczni ze śniegu. Nietypowe warunki nie przeszkodziły im w zaprezentowaniu niezwykłych ewolucji. Najlepszy był Łotysz Maris Ornins, drugi – jeden z czołowych zawodników na świecie – Szymon Godziek, a trzeci zwycięzca z 2016 roku Marek Łebek.

Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Na publiczność, poza widowiskową rywalizacją, czekała także masa dodatkowych atrakcji przygotowane przez partnerów wydarzenia. W specjalnej strefie Honor można było wziąć udział w jednym z licznych konkursów, warsztatach fotografii smartfonowej prowadzonych przez Tomka Golę, a także zapoznać się z najnowszymi modelami smartfonów Huawei i Honor. Jutro gośćmi specjalnymi strefy będą gwiazdy beatboxu Dharni i K-Leah.

Sobotnie półfinały Big Air rozpoczną się o godz. 10:00 rano. Między 12:00 a 13:30 rozegrana zostanie konkurencja Rails na nartach i snowboardach. Finałowe zmagania zawodników na skoczni podziwiać będzie można w godz. 13:30 – 15:00.

Emocjonujący pierwszy dzień Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach:

wsfest.pl
facebook.com/ski2die
facebook.com/honorpl
instagram.com/wintersportsfestival
Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

17-18 lutego 2017
Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Konkurencje: Big Air (freeski – mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)
Sponsor główny: Honor
Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP
Organizator: Snow PR

O marce Honor:

Honor to wiodąca marka smartfonów produkowanych przez Huawei Technologies’ Consumer Business Group. Zgodnie ze swoim hasłem „honor for the brave”, marka została stworzona, aby sprostać potrzebom epoki cyfrowej za pośrednictwem mobilnie zoptymalizowanych produktów, które oferują użytkownikom lepsze doświadczenia, inspirują do działania, wspierają kreatywność i realizację marzeń młodych osób. Więcej na hihonor.com i facebook.com/honorpl.


Zdjęcia: Tomek Gola