Tegoroczny start Enduro World Series podczas zawodów Giant Toa Enduro w Nowej Zelandii należał do najbardziej szalonych w historii, a warunki panujące na trasie były po prostu katastrofalne. Jednak nawet takie warunki nie przeszkodziły Cecile Ravanel oraz Wynowi Mastersowi w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Ogromne opady deszczu sprawiły, że pierwsze zawody festiwalu Crankworx Rotorua były rozgrywane w bardzo ciężkich warunkach, a każdy z siedmiu odcinków specjalnych był wyniszczający zarówno dla sprzętu jak i dla samych zawodników. Najgorzej mieli mężczyźni, którzy startowali jako ostatni i musieli zmagać się z bardzo zniszczoną trasą.

Enduro World Series 2017 #1: Cecile Ravanel i Wyn Masters wygrywają w Rotorua
Wyn Masters

Jednak niektórzy zawodnicy wyglądali na niewzruszonych i pokazali, że bycie miejscowym to ogromna przewaga. Ostatecznie podium mężczyzn złożone zostało z reprezentantów Nowej Zelandii. Na najwyższym stopniu podium stanął Wyn Masters (GT Factory Racing), a jego brat Eddie zajął trzecie miejsce. Rozdzielił ich Matt Walker.

Wyn Masters:

Były dzisiaj takie odcinki, że nigdy nie widziałem tak trudnych miejsc do przejechania na rowerze. Niektóre korzenie były tak śliskie, że czułem się jak na lodowisku. Miałem kilka kraks, ale ostatecznie udało mi się pozbierać i jakimś cudem odniosłem zwycięstwo w całym wyścigu.

Wśród pań triumfowała Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team), która kontynuuje świetną passę z zeszłego sezonu. Nawet pomimo tego, że mieszka na południu Francji, to błotniste warunki nie przeszkodziły jej w wygraniu sześciu odcinków, a siódmy odcinek padł z kolei łupem Katy Winton (Trek Factory Racing). Podium uzupełniły z kolei Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team) oraz Anita Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race Team).

Enduro World Series 2017 #1: Cecile Ravanel i Wyn Masters wygrywają w Rotorua
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel:

Byłam bardzo zdenerwowana dzisiejszego poranka. Mieszkam w południowej Francji, gdzie takie warunki pogodowe po prostu nie występują, bo jak pada, to się nie jeździ na rowerze! Jednak podobało mi się to i jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa.

W pierwszym w historii EWS wyścigu kategorii masters kobiet wygrała Melanie Blomfeld z Nowej Zelandii, przed Mary McConneloug oraz Sarah Beadel. Wśród panów triumfował Karin Amour (BH-Miranda Racing Team), drugi był Sean McCaroll, a trzeci Nigel Page (Chain Reaction Cycles Mavic).

Enduro World Series 2017 #1: Cecile Ravanel i Wyn Masters wygrywają w Rotorua Enduro World Series 2017 #1: Cecile Ravanel i Wyn Masters wygrywają w Rotorua
Casey Brown / Eddie Masters

Kategoria U21, to z kolei triumfy Marthy Gill, która była jedyną zawodniczką w kategorii, a i tak uplasowałaby się w Top15 kobiet, oraz Pedro Burnsa, który wyprzedził Killiana Callaghana i Lucasa Cole’a.

Dzięki zwycięstwu Wynna, na prowadzeniu zespołów uplasowała się ekipa GT Factory Racing, która wyprzedza Canyon Factory Enduro Team oraz Ibis Cycles Enduro Race Team.

Kolejny wyścig EWS odbędzie się już 9-go kwietnia, a seria przeniesie się do australijskiej Tasmanii, gdzie w mieście Derby rozegrane zostaną zawody Shimano Enduro Tasmania.

Enduro World Series 2017 #1: Cecile Ravanel i Wyn Masters wygrywają w Rotorua


Oficjalna strona: enduroworldseries.com