Od ostatnich zawodów serii FMB World Tour minęło już bardzo dużo czasu, więc najwyższa pora podać pierwsze potwierdzone zawody w sezonie 2017. Pierwsza wersja kalendarza składa się z 18 imprez różnych rang, które odbędą się w dziesięciu krajach na całym świecie, a to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo.

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Ale di Lullo

Pierwszą tegoroczną imprezą będzie tradycyjnie White Style, który odbędzie się już 27-go stycznia w austriackim Leogangu. Wszyscy fani slopestyle’u oraz zawodnicy tym samym będą mogli rozpocząć planowanie sezonu. Póki co podane zostały najważniejsze imprezy sezonu – diamentowe, złote, srebrne i brązowe – ale warto też dodać, że dwie z nich odbędą się w Polsce.

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Rich K photography

Na chwilę obecną mamy potwierdzone 18 imprez, które rozpoczną się już w następnych tygodniach. Na najniższym brązowym poziomie spotkamy się po raz pierwszy podczas Diverse NIGHT of the JUMPs 25-go marca w Krakowie, następnie odbędzie się Bike Fest 27-go maja w słowackiej Kalnicy. Kolejne zawody to Gravity Jump It! 10-go czerwca w Niemczech oraz Cropp Baltic Games 20-go sierpnia w Gdańsku. Pierwsze zawody srebrnej rangi to z kolei White Style, które odbędą się już za kilka dni w Leogangu. Następnie rozegrane zostaną zawody Bike Days – 7-go maja w Szwajcarii, a potem Natural Games 1-go lipca we Francji. Z kolei liczba złotych imprez kolejny rok z rzędu wzrosła, ponieważ to najlepszy sposób, aby dostać zaproszenie na diamentowe zawody. Zawody O’Marisquino 13-go sierpnia w hiszpańskim Vigo w stosunku do zeszłego roku awansowały do złotej rangi i zapowiada się, że nie będzie to jedyny awans imprezowy w tym roku. Pozostałe potwierdzone złote zawody to Swatch Rocket Air (29 kwietnia, Szwajcaria), FISE Montpellier (27 maj, Francja), 26TRIX (10 czerwiec, Austria), GlemmRide Bike Festival Saalbach (8 lipiec, Austria) oraz Colorado Freeride Festival (29 lipiec, USA).

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Chris Greenwood

Wszyscy organizatorzy oraz zawodnicy, którzy wiedzą o lokalnych imprezach, mogą je zgłosić do kalendarza FMB World Tour. Wystarczy spełnić wymagania określone na stronie FMB World Tour by zorganizować zawody brązowej lub srebrnej rangi. Zapraszamy również organizatorów całych serii, które mogą być narodowym pucharem w ramach FMB World Tour – najlepszy przykład to brytyjskie Dirt Wars. Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na adres info@fmbworldtour.com.

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Ale di Lullo

Pomimo tego, że kalendarz wciąż jest dość płynny, to diamentowe imprezy są już nie do ruszenia. W tym roku składają się na nie cztery festiwale Crankworx oraz zawody Red Bull District Ride 2-go września w niemieckiej Norymberdze. Sezon rozpocznie się jednak w Nowej Zelandii w Rotorua 2-go kwietnia, następnie francuskie Les Gets 18-go czerwca, by chwilę później przenieść się do austriackiego Innsbrucka 25-go czerwca. Wszystko to będzie zwieńczone najważniejszymi zawodami slopestyle na świecie, czyli Red Bull Joyride podczas Crankworx Whistler 20-go sierpnia.

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Rich K photography

Zapraszamy do śledzenia zawodów poprzez transmisje na żywo, a zmiany w kalendarzu znajdziecie zawsze na stronie fmbwordltour.com. Możecie się zapisać także do naszego newslettera, aby być zawsze na bieżąco.

Kalendarz imprez FMB World Tour 2017
zdjęcie: Bartek Woliński

Kalendarz imprez 2017:

 • 27 styczeń 2017: Leogang, White Style – FMB srebrne zawody
 • 25 marzec 2017: Kraków, Diverse NIGHT of the JUMPs – FMB brązowe zawody
 • 2 kwiecień 2017: Rotorua, Crankworx Rotorua – FMB diamentowe zawody
 • 29 kwiecień 2017: Thun, Swatch Rocket Air – FMB złote zawody
 • 7 maj 2017: Solothurn, Bike Days – FMB srebrne zawody
 • 26 maj 2017: Montpellier, FISE Montpellier – FMB złote zawody
 • 27 maj 2017: Kalnica, Bike Fest – FMB brązowe zawody
 • 10 czerwiec 2017: Leogang, 26TRIX – FMB złote zawody
 • 10 czerwiec 2017: Boppard, Gravity Jump It! – FMB brązowe zawody
 • 18 czerwiec 2017: Les Gets, Crankworx Les Gets – FMB diamentowe zawody
 • 26 czerwiec 2017: Innsbruck, Crankworx Innsbruck – FMB diamentowe zawody
 • 1 lipiec 2017: Millau, Natural Games – FMB srebrne zawody
 • 8 lipiec 2017: Saalbach, GlemmRide Bike Festival Saalbach – FMB złote zawody
 • 29 lipiec 2017: Winter Park, Colorado Freeride Festival – FMB złote zawody
 • 13 sierpień 2017: Vigo, O’Marisquino – FMB złote zawody
 • 20 sierpień 2017: Whistler, Red Bull Joyride at Crankworx Whistler – FMB diamentowe zawody
 • 20 sierpień 2017: Gdańsk, Cropp Baltic Games – FMB brązowe zawody
 • 2 wrzesień 2017: Nuremberg, Red Bull District Ride – FMB diamentowe zawody

Informacje o FMB World Tour:

Więcej informacji o FMB World Tour znajdziecie na stronie: fmbworldtour.com
Informacje bieżące znajdziecie również: facebook.com/fmbworldtour, twitter.com/fmbworldtour oraz instagram.com/fmbworldtour