JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W minioną sobotę 30 września odbyła się finałowa edycja cyklu w Mieroszowie. To ściganie będzie zapamiętane na długo! Zwyciężyli Joanna Światłoń i Marcin Motyka.

Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!
Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone! Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!

Sezon zawodów enduro w formacie „on-sight” właśnie się zakończył. Areną ostatnich zmagań były góry położone w Gminie Mieroszów. Dzikie i trudne single, wymagające i szybkie ścieżki, a często mało uczęszczane szlaki piesze. Rejon ma niesamowity potencjał jeśli chodzi o kolarstwo górskie, a szczególnie enduro. Organizatorzy zawodów postarali się, aby ten potencjał maksymalnie wykorzystać podczas imprezy. Złożyło się na nią aż 5 soczystych odcinków specjalnych w górach i jako ostatni OS miejski z widowiskowym przejazdem przez ratusz. Bazą imprezy była hala sportowa w Mieroszowie, którą udostępnili lokalni włodarze. Stąd zawodnicy ruszyli na start OS1 w kierunku Lesistej. Całkiem nowy odcinek, poprowadzony częściowo żółtym szlakiem, a potem dziką ścieżką. Trudny, długi z niesamowitymi widokami – coś pięknego! Potem kierunek Sokołowsko i góra Bukowiec, z której OS poprowadzono również częściowo szlakiem, częściowo wąską, nieznaną ścieżką. OS3 to legendarna Włostowa – czyli stromo i z melafirem. To klasyk z lat EMTB, więc nie sposób było go nie wykorzystać w tym roku. Jednak dla odmiany końcowe kilkaset metrów poprowadziliśmy inną linią – mówi Łukasz Putz – jeden z organizatorów.

Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!
Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone! Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!

Na bufecie zaopatrzonym przez Oshee, zlokalizowanym właśnie na mecie OS3, czyli na półmetku rywalizacji można było usłyszeć wiele słów euforii lub rozpaczy z powodu defektów, czy zmęczenia. OS4 był kondycyjny z uwagi na kilka krótkich, lecz sztywnych podjazdów, no i trudny dojazd. Końcówka odcinka to stroma wąska, rynnowa ścieżka. Na OS5 ponownie trzeba było wrócić na Bukowie, skąd wiodła tradycyjnie stroma ścieżka o zmiennym podłożu. Końcówka przebiegała przez rzadki, brzozowy las, z którego z dużą prędkością wpadało się na wielką łąkę. Na koniec OS6, czyli krótki singletrack na Górze Parkowej, zjazd przesmykiem między zabudowaniami, przejazd przez ratusz i meta na rynku. Tam na zawodników czekał posiłek regeneracyjny.

Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!
Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone! Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!

Z pewnym opóźnieniem rozpoczęła się dekoracja zwycięzców, ale liczba i wartość wręczanych i losowanych nagród rekompensowały czas oczekiwania. W ten oto sposób przy wyśmienitej pogodzie zakończył się tegoroczny cykl Kellys Enduro MTB Series, na którym w sumie pojawiło się przeszło 500 osób. Trudne, jeszcze do końca nieodkryte górskie ścieżki zarówno wymęczyły uczestników, ale zapewniły im również wielką dawkę endorfin. Te zawody z pewnością zapamiętają na długo!

Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!
Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone! Kellys Enduro MTB Series 2017 zakończone!

Na koniec kilka słów od organizatorów: W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom za start w naszym cyklu. Żyjemy w symbiozie – bez Was nie byłoby zawodów, ale i bez nas nie mielibyście gdzie się ścigać. Fajnie, że wspólnie stworzyliśmy niesamowity klimat podczas Enduro MTB Series 2017. Należy pamiętać, że nie byłoby to możliwe gdyby nie sztab ludzi w pełni zaangażowanych w imprezę, którego dużą część stanowią niezastąpieni wolontariusze z Pokojowego Patrolu. Słowa podziękowania kieruję także do władz miast, gmin, nadleśnictw oraz sponsorów i partnerów imprezy. Wasze wsparcie jest nieocenione. Liczę na nie również w przyszłym roku.

Niezmiernie cieszy również fakt, że marki spoza branży rowerowej widząc rozwój i potencjał cyklu decydują się na współpracę, nawet w trakcie jego trwania. Najlepszym przykładem tego jest marka Ryobi, dzięki której sprawnie przygotowaliśmy trasy OSów w Mieroszowie – podsumował Grzegorz Miedziński, organizator zawodów.

W najbliższych dniach warto zaglądać na facebook.com/EnduroMTBseries, gdzie znajdziecie zdjęcia i relację video.