JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Dwunasta edycja legendarnej imprezy Red Bull Rampage zakończyła się zwycięstwem kanadyjskiego zawodnika Kurta Sorge’a, który jako jedyny wygrał te zawody po raz trzeci. Poprzednie jego triumfy miały miejsce w 2012 oraz 2015 roku, a tegoroczny przejazd zdecydowanie należał do najlepszych w całej historii. Na podium znaleźli się również reprezentanci USA – legenda freeride’u Cam Zink oraz absolutny debiutant Ethan Nell.

Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017
Kurt Sorge

Kurt Sorge:

Nie wiem co powiedzieć, wykonaliśmy tu ogromną ilość pracy w ciągu ostatnich dni i dzięki mojej ekipie, mogę sprawić, że moi fani są ze mnie dumni. To po prostu niesamowite uczucie! Wszyscy zawodnicy pokazali naprawdę konkretne sztuczki i przygotowali wspaniałe linie, to wszystko sprawiło, że dzisiejsze zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej.

O trzecie zwycięstwo w historii Red Bull Rampage walczyło trzech zawodników – Sorge, Zink oraz Brandon Semenuk. Na koniec dnia to pierwszy przejazd Sorge’a uzyskał wynik 92.66pkt i sprawił, że jest on pierwszym zawodnikiem w historii, który wygrał tą imprezę trzykrotnie.

Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017 Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017
Cam Zink & Tyler McCaul

Format imprezy zmienił się troszkę od poprzedniej edycji i na bazie doświadczeń z ubiegłych lat zmieniono zasady tworzenia tras. Do zawodów przystąpiło 18 zaproszonych zawodników, a każdy z nich miał do dyspozycji dwóch kopaczy i jedynie podstawowe narzędzia. W końcowym rezultacie okazało się, że praktycznie żadna linia dwóch zawodników nie pokrywała się w całości.

Podczas zawodów sędziowie oceniali przede wszystkim trudność dobranej linii, wysokość skoków, kontrolę i płynność przejazdu, a także triki i styl. Wszyscy zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, dzięki czemu zapewnili wspaniały show dla zebranych kibiców na miejscu jak i przed TV.

Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017
Brandon Semenuk

Walka o drugie miejsce była bardzo zacięta i rozegrała się między ikoną freeride’u, Cameronem Zinkiem, oraz tegorocznym debiutantem, 22-letnim lokalesem Ethanem Nellem. Ostatecznie to Zink okazał się o 0.33pkt lepszy i zasłużenie zajął drugie miejsce.

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Brandon Semenuk, podobnie jak jego kolega z teamu Treka, Brett Rheeder, zaliczył glebę w pierwszym przejeździe, ale dobra dyspozycja podczas drugiej próby, zapewniła im odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017
Ethan Nell

Nagroda publiczności przyznawana przez Komisję Sportu Utah trafiła w ręce Francuza Antoine Bizet’a, a jego rodak Pierre Edouard Ferry zgarnął nagrodę „Kelly McGarry Spirit Award”.

Kurt Sorge wins Red Bull Rampage 2017
Kurt Sorge

RED BULL RAMPAGE 2017 TOP 5

1. Kurt Sorge – 92.66pkt
2. Cameron Zink – 90.33pkt
3. Ethan Nell – 90.00pkt
4. Brandon Semenuk – 89.66pkt
5. Brett Rheeder – 89.33pkt

Pierwsze miejsce – Kurt Sorge:

Drugie miejsce – Cam Zink:

Trzecie miejsce – Ethan Nell:


Tekst i zdjęcia: Red Bull Content Pool