Co to były za zawody! Impreza Crankworx Rotorua Slopestyle in Memory of McGazza rozpoczęła tegoroczne zmagania diamentowej serii FMB World Tour w świetnym stylu. Najlepsi zawodnicy slopestyle na świecie pojawili się na torze dużo wcześniej niż to było przewidziane z powodu bardzo złych prognoz pogody, ale stanęli na wysokości zadania i pokazali publiczności prawdziwe show. Pierwsze zwycięstwo podczas Crankworx Rotorua zgarnął Nicholi Rogatkin, który jest zarazem pierwszym nie-kanadyjczykiem, który wygrał tutejsze zawody. Jego zwycięski przejazd zasłużył na 95.66pkt, drugie miejsce z 93pkt zajął Torquato Testa, a trzeci był Emil Johansson z wynikiem 92pkt.

Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle podczas Crankworx Rotorua 2017
Nicholi Rogatkin

Sprzyjające warunki pogodowe sprawiły, że zawodnicy od razu mogli pokazać swoje najlepsze triki, a Nicholi Rogatkin w swoim pierwszym przejeździe po prostu zmiażdżył konkurencję i pokazał, że ma ogromną ochotę na obronę tytułu Mistrza FMB World Tour. 21-letni Amerykanin pokazał najbardziej spektakularny przejazd ze wszystkich zawodników, a zwieńczył go swoim popisowym twisterem. Dzięki nocie 95.66pkt wyszedł na prowadzenie i zepchnął z pierwszego miejsca Tomasa Lemoine’a, który prowadził z 90pkt. Najlepszą szóstkę po pierwszej serii uzupełnili Max Fredriksson (88.66pkt) oraz Anthony Messere (87pkt), Emil Johansson (85.33pkt) i Logan Peat (84.33pkt).

Nicholi Rogatkin:

Wszyscy mieliśmy ogromną motywację do jazdy, by uczcić pamięć McGazzy. Gdy słyszałem publiczność rozstawioną na całym torze, to wiedziałem, że muszę zrobić ten jeden trik na koniec.

Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle podczas Crankworx Rotorua 2017
Torquato Testa

Podczas gdy Nicholi osiągnął niesamowity rezultat, było jasne, że pozostali zawodnicy będą walczyć o drugie miejsce. Jako pierwszy pokazał się 38-letni Ryan Nyquist, który podczas pierwszego przejazdu nie ustał ostatniego triku. Jednak po drugiej serii dzięki wynikowi 91.33pkt wskoczył na drugie miejsce. Utrzymywał je aż do momentu przejazdu Torquato Testy, którego przejazd zawierał m.in. 720 cork oraz oppo 720 cork, i z wynikiem 93pkt to on był drugi. Kilka minut później na torze pojawił się 17-letni Emil Johansson, który zdobył swoje pierwsze podium w karierze i ostatecznie zepchnął Nyquista na czwartą lokatę. Messere, Fredriksson oraz Lemoine podczas finałowej serii nie byli w stanie poprawić swoich wyników i tym samym Nicholi mógł wykonać zwycięski przejazd ku pamięci Kelly’ego McGarry’ego.

Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle podczas Crankworx Rotorua 2017
Emil Johansson

Nicholi Rogatkin:

Miałem swój zwycięski przejazd w głowie przez cały tydzień. Wiedziałem, że muszę go zrobić, ponieważ chłopaki jeździli naprawdę wspaniale. Motywacja sięgała zenitu, a to że mi się udało, to świetna sprawa. Fani pokazali się ze swojej najlepszej strony, więc dałem im trochę więcej radości podczas ostatniego przejazdu. Dziękuję fanom i mam nadzieję, że Kelly jest z nas dumny!

Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle podczas Crankworx Rotorua 2017
Podium Crankworx Rotorua Slopestyle in Memory of McGazza

Zwycięski przejazd Nicholiego składał się z: backflip barspin, triple tailwhip, frontflip barspin to tuck no hander, tailwhip to barspin, cashroll, double tailwhip, fastplant 360, frontfilp, twister.

Crankworx Rotorua slopestyle Podium:

1. Nicholi Rogatkin – 95.66 pkt
2. Torquato Testa – 93.00 pkt
3. Emil Johansson – 92.00 pkt


Oficjalna strona: crankworx.com
Pełne wyniki i ranking: fmbworldtour.com
Zdjęcia: Rick K photography